lv
Jnpoz3RJpEVvaWtQ4loLHrh4F74ecaGWrCdrnt3L
1167109

LTV: Saeima drīzumā varētu lemt par atļauju Šlesera tiesāšanas turpināšanai

LTV: Saeima drīzumā varētu lemt par atļauju Šlesera tiesāšanas turpināšanai

Saeima drīzumā varētu lemt par deputāta Aināra Šlesera (LPV) izdošanu krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Tiesībaizsardzības iestādes vērsušās Saeimā, prasot atļauju Šlesera tiesāšanai.

Tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllieta jau atrodas Rīgas apgabaltiesā, taču pēc Šlesera ievēlēšanas par Saeimas deputātu radās jautājums par to, vai viņu var turpināt tiesāt bez Saeimas piekrišanas. Šobrīd Saeimā saņemts lūgums dot atļauju, un Mandātu komisija par atļaujas došanu lems tuvāko nedēļu laikā.

Šlesers ar savas preses pārstāves starpniecību informēja Latvijas Televīziju, ka neliks nekādus šķēršļus lietas izskatīšanai un aicinās citus deputātus balsojumā dot atļauju krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai. Vienlaikus politiķis noliedza vainu sev izvirzītajās apsūdzībās.

Jau ziņots, ka lietā apsūdzēts Šlesers, bijušais premjers Andris Šķēle, bijušais telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" (tolaik "Lattelecom") valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, bijušais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Nils Freivalds, bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe, bijušais uzņēmuma SIA "Hannu Digital" valdes loceklis Gintars Kavacis, toreizējais "Tet" komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele un Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis.

Lietā apsūdzības celtas par darbībām saistībā ar 2008.gadā SM rīkoto konkursu TV programmu zemes apraides nodrošināšanai ciparformātā un uz tā pamata starp "Tet", "Hannu Digital" un LVRTC noslēgtajiem līgumiem.

Apsūdzēto personu darbības, prokuratūras ieskatā, bija vērstas uz to, lai šajā projektā un līgumattiecībās prettiesiski un nepamatoti iesaistītu "Hannu Digital", kā rezultātā uzņēmums ieguva "Tet" finanšu līdzekļus vairāku miljonu eiro apmērā, tādējādi nepamatoti arī sadārdzinot šo valsts mēroga projektu.

Apsūdzības ieskatā iespējami noziedzīgi iegūto summu ir aptuveni trīs miljoni eiro.

Apsūdzētajām personām inkriminētie nodarījumi notikuši 2008. un 2009.gadā, kad SM organizēja konkurss par ciparu televīzijas ieviešanu un pēc tam tika slēgti attiecīgi līgumi, iesaistot projektā "Hannu Digital".

Lai arī kriminālprocesā uzņēmums "Tet" nav pieteicies par cietušo, prokurors iepriekš paudis uzskata, ka šī iemesla dēļ lietas virzība nebūs apdraudēta.

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) 31.janvārī attaisnoja visus krimināllieta apsūdzētos. Tagad lieta tiek izskatīta apelācijas instancē.

Maskava pieprasa Riekstiņam Krieviju atstāt divu nedēļu laikā

Maskava piektdien paziņojusi, ka devusi Latvijas vēstniekam divas nedēļas, lai atstātu Krieviju, apsūdzot Rīgu "absolūtā rusofobijā".

"Latvijas vēstniekam Mārim Riekstiņam dots rīkojums atstāt Krievijas Federāciju divu nedēļu laikā," teikts Krievijas Ā...

Ventspilī koncertzālē Latvija Zīvere un Liepiņš atskaņos programmu Par svarīgo

Šodien plkst.16 Ventspilī koncertzālē "Latvija" izskanēs Mirdzas Zīveres un Zigmara Liepiņa programma "Par svarīgo", informēja koncerta organizatori SIA "Kurzemes filharmonija".

Koncertā piedalīsies komponists Liepiņš, dziedātāja Zīvere un grupa "Lupa" ...

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma mākslinieka un dizainera Straupes darbu izstāde

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) no šodienas līdz 26.martam notiks izstāde "Ne-lietas", kas apvieno mākslinieka un dizainera Jāņa Straupes pēdējo divdesmit gadu radošos darbus, kā arī atklāj jaunās ieceres, informēja Latvijas Nacionālā māks...



Komentāri