lv
nmOpZF3NPDpoGAwI0lFsWLjRwTrOuBtgAMlxyq6c
3881438

Taivānas tuvumā diennakts laikā novērotas 66 Ķīnas militārās lidmašīnas

Taivānas tuvumā diennakts laikā novērotas 66 Ķīnas militārās lidmašīnas

Taivānas Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņoja, ka salas tuvumā 24 stundās ir novērotas 66 Ķīnas militārās lidmašīnas, kas ir lielākais to skaits vienas dienas laikā šogad.

Tas notika dienu pēc tam, kad Ķīna rikoja militārās mācības jūrā netālu no Taivānas.

"66 Tautas atbrīvošanas armijas lidmašīnas un septiņi Tautas atbrīvošanas armijas flotes kuģi, kas darbojās ap Taivānu, tika konstatēti līdz plkst.6.00 (plkst.1.00 pēc Latvijas laika)," teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

56 no šīm lidmašīnām šķērsoja 180 kilometrus platā Taivānas šauruma viduslīniju. Aizsardzibas ministrija piebilda, ka "novērojusi situāciju un atbilstoši reaģējusi".

Iepriekšējais vienas dienas rekords šogad tika sasniegts maijā, kad Pekina 24 stundu laikā Taivānas virzienā nosūtīja 62 militārās lidmašīnas un 27 karaflotes kuģus.

Toreiz tas notika militāro mācību laikā, kuras Ķīna rīkoja pēc tam, kad Taivānas prezidenta amatā 20.maijā tika inaugurēts iepriekšējais viceprezidents Lai Cjinde, kuru Pekina dēvē par "bīstamu separātistu".

Ķīna Taivānu uzskata par savu teritoriju, un abu pušu saspīlējums Taivānas šaurumā ir palielinājies pēc Lai uzvaras Taivānas prezidenta vēlēšanās janvārī. Pekina ir brīdinājusi, ka jaunais prezidents atnesīs Taivānai "karu un pagrimumu".

Pekina pēdējos gados ir pastiprinājusi militāro spiedienu uz Taivānu, gandrīz katru dienu nosūtot tās virzienā kara lidmašīnas, dronus un karaflotes kuģus. Eksperti dēvē šādu Pekinas rīcību par "pelēkās zonas taktiku", kas nogurdina Taivānas armiju, vienlaikus atturoties no tiešas karadarbības.

Ceturtdien iespējamas spēcīgas pērkona lietusgāzes

Ceturtdien daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāms lietus, vietām prognozēts spēcīgs pērkona negaiss un sevišķi stiprs lietus.

Pērkona negaiss un intensīvas lietusgāzes, kas var izraisīt īslaicīgus plūdus, visvairāk iespējamas pēcpusdienā un...

Latvijas eiroparlamentārieši vēl nav izlēmuši par fon der Leienas atbalstu

Daļa aģentūras LETA aptaujāto Latvijas eiroparlamentāriešu vēl nav pieņēmusi lēmumu, kā balsos nākamnedēļ gaidāmajā plenārsesijā, kuras darbakārtībā varētu būt nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta apstiprināšana.

Eiropadomē, kas 28.jūnijā notika Bri...

Vairāk nekā 70% Jelgavas pašvaldības darbinieku ir sievietes

No visiem Jelgavas pašvaldībā pagājušajā gadā nodarbinātajiem aptuveni 71% bija sievietes, liecina Jelgavas pašvaldības publiskais pārskats par 2023.gadu.

Jelgavas pašvaldībā pagājušajā gadā nodarbināti 950 cilvēki, no viņiem 71,47% bija sievietes, bet ...Komentāri