lv
sOdIDsW0ioY7fjnTrZewcbvEdFynwnxmdVc0OY31
3881437

Ceturtdien iespējamas spēcīgas pērkona lietusgāzes

Ceturtdien iespējamas spēcīgas pērkona lietusgāzes

Ceturtdien daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāms lietus, vietām prognozēts spēcīgs pērkona negaiss un sevišķi stiprs lietus.

Pērkona negaiss un intensīvas lietusgāzes, kas var izraisīt īslaicīgus plūdus, visvairāk iespējamas pēcpusdienā un vakarā. Negaisa laikā pastāv arī krusas un lielu vēja brāzmu risks. Latgalē un Vidzemes austrumos gaidāms sauss un saulains laiks.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts lielākajā daļā izsludinājis oranžās pakāpes brīdinājumu par pērkona negaisu, kas būs spēkā no plkst.14 pēcpusdienā līdz plkst.2 naktī, savukārt laika posmā no plkst.16 līdz 20 valsts rietumu pusē būs spēkā pat sarkanā līmeņa brīdinājums par pērkona negaisu ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm. Iespējama arī lielgraudu krusa un vēja brāzmas līdz 20-24 metriem sekundē.

Pārsvarā pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš ar brāzmām līdz 9-14 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra no +22..+27 grādiem valsts rietumu daļā līdz +28..+32 grādiem centrālajos un austrumu novados.

Rīgā iespējams lietus un pērkona negaiss, lielākā nokrišņu varbūtība gaidāma vakarā, tai skaitā iespējams ļoti stiprs lietus un īslaicīgi plūdi. Pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, negaisa laikā - brāzmains vējš. Maksimālā gaisa temperatūra ap +30 grādiem.

Valsts austrumos laikapstākļus nosaka anticiklons, Kurzemi sasniegusi atmosfēras fronte. Gaisa spiediens jūras līmenī no 1016 hektopaskāliem Kurzemes rietumos līdz 1023 hektopaskāliem Krievijas pierobežā, tas pazeminās.

Vasaras vidū ultravioletais starojums ir gada augstākajā līmenī, tādēļ no plkst.11 līdz 16 nav ieteicams ilgstoši atrasties tiešos saules staros.

Latvijas eiroparlamentārieši vēl nav izlēmuši par fon der Leienas atbalstu

Daļa aģentūras LETA aptaujāto Latvijas eiroparlamentāriešu vēl nav pieņēmusi lēmumu, kā balsos nākamnedēļ gaidāmajā plenārsesijā, kuras darbakārtībā varētu būt nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta apstiprināšana.

Eiropadomē, kas 28.jūnijā notika Bri...

Vairāk nekā 70% Jelgavas pašvaldības darbinieku ir sievietes

No visiem Jelgavas pašvaldībā pagājušajā gadā nodarbinātajiem aptuveni 71% bija sievietes, liecina Jelgavas pašvaldības publiskais pārskats par 2023.gadu.

Jelgavas pašvaldībā pagājušajā gadā nodarbināti 950 cilvēki, no viņiem 71,47% bija sievietes, bet ...

KEM prognozēja enerģijas patēriņa pamata scenāriju 2030. gadam (+VIDEO)

Latvijai sasniegt SEG emisiju mērķus būs izaicinājums.


Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība) valdības sēdi iepazīstināja ar Latvijas Nacionālais enerģētikas un klimata plānu.

Latvijai sasniegt SEG emisiju mērķus lai...Komentāri