lv
QSwRx4cRHa13UhjXnKqcJKN5YLaBWskvUcwlKW6Z
3762084

Rinkēvičs: Eiropas Parlamenta kurss paliks nemainīgs

Rinkēvičs: Eiropas Parlamenta kurss paliks nemainīgs

Pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām tā kurss paliks nemainīgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs norādīja, ka par spīti dažādiem dramatiskiem scenārijiem, vēlēšanu rezultāti liecina, ka EP kurss paliks nemainīgs.

Vienlaikus ir tēmas, piemēram, migrācija un zaļais kurss, par kurām viedokļi Eiropā ir visai atšķirīgs, teica prezidents.

"Ir cerīga zina, ka aizsardzības jautājumi, atbalsts Ukrainai tiks saglabāts," uzsvēra Rinkēvičs.

Runājot par to, ka valdība varētu lemt atkārtoti EP ievēlēto Valdi Dombrovski (JV) virzīt eirokomisāra amatam, Rinkēvičs sacīja, ka šāda rīcība ir loģiska un atbalstāma.

"Ir skaidri jāpasaka, kas ir kandidāts," teica Rinkēvičs. Vienlaikus viņš norādīja, ka šāds lēmums ir tikai sākums, jo tikai tad, kad tiks nominēts Eiropas Komisijas prezidents, tiek runāts par eirokomisāriem. "Katru komisāru ir jāapstiprina Eiropas komisijas prezidenta amata kandidātam," paskaidroja prezidents.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), kura ietilpst visā Eiropā vēlēšanās uzvarējušās Eiropas Tautas partijas politiskajā grupā. Otrajā vietā vēlēšanās Latvijā palikusi Nacionālā apvienība (NA). Šie abi politiskie spēki pamatīgi atrāvušies no sekotājiem un katrs ieguvuši pa diviem deputātu mandātiem EP, bet pieci citi politiskie spēki tikuši katrs pie viena mandāta.

No JV Eiroparlamentā ievēlēts Dombrovskis un Sandra Kalniete, bet no NA - Roberts Zīle un Rihards Kols. "Latvijas attīstībai" Eiroparlamentā pārstāvēs Ivars Ijabs, "Apvienoto sarakstu" - Reinis Pozņaks, "Progresīvos" - Mārtiņš Staķis, "Saskaņu" - Nils Ušakovs, bet partiju "Latvija pirmajā vietā" - Vilis Krištopans.

Ja Dombrovskis kļūs par eirokomisāru un noliks EP deputāta mandātu, tad viņa vietā to saņems Inese Vaidere, kura vēlēšanu rezultātā JV sarakstā ierindojas trešajā vietā.

Ventspilī veidojas mikroshemu ražošanas klasteris (+VIDEO)

Brīvostas pārvalde plāno pievienoties saprašanās memorandam, ko jau parakstījuši 12 lielākie Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi.

Ventspili apmeklēja delegācija no mikroshēmu pusvadītāju ekosistēmas nozares, lai iepazītos ar pilsētas piedāvātajām iespējām šī...

Šodien Kraujas stacijā notiks katastrofu pārvarēšanas mācības (+VIDEO)

Scenārijs paredz, ka dzelzceļa cisterna nogāja no sliedēm, kā rezultātā tajā radās plaisas, pa kurām izplūst bīstamā viela.

Š.g. 11.jūnijā plkst.11.00 VAS "Latvijas dzelzceļš" Kraujas dzelzceļa stacijas mācību poligonā, Naujenes pagastā rīkos civilās ai...

Komente kriminālprocesu pret Mamikinu: «Te vel bariem ko arestet un deportet»

Latvijas likumsargi tiek apsūdzēti lēnā darbībā.


Kriminālprocesa sākšana pret bijušo Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu (ievēlēts no Saskaņas 2014. gadā) izraisīja dzīvu sociālā tīkla X (iepriekš Twitter) lietotāju reakciju. Tiesa, tas ir ļoti...Komentāri