lv
Tof6WIj23kNaxms782onR3nFtwfvsUWO8d0UWOJM
3761851

Šodien Kraujas stacijā notiks katastrofu pārvarēšanas mācības (+VIDEO)

Šodien Kraujas stacijā notiks katastrofu pārvarēšanas mācības (+VIDEO)

Scenārijs paredz, ka dzelzceļa cisterna nogāja no sliedēm, kā rezultātā tajā radās plaisas, pa kurām izplūst bīstamā viela.

Š.g. 11.jūnijā plkst.11.00 VAS "Latvijas dzelzceļš" Kraujas dzelzceļa stacijas mācību poligonā, Naujenes pagastā rīkos civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksās mācības ar apdraudējuma imitāciju, iesaistot personālu, ugunsdzēsības un palīdzības vilcienus, kā arī citu tehniku un aprīkojumu.

Mācību laikā operatīvo dienestu transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtām bākugunīm, tādēļ apkārtnes iedzīvotāji ir aicināti nesatraukties un izturēties ar sapratni, ja stacijas teritorijā notiekošās darbības būs neierastas.

Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas komplekso mācību mērķis ir pārbaudīt iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai, veicot dzelzceļa katastrofu seku likvidēšanas darbus, un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā uz publiskās dzelzceļa infrastruktūras, lai novērstu iespējamos draudus iedzīvotājiem, kā arī videi un īpašumiem.

Šo mācību scenārijs paredz, ka Daugavpils dzelzceļa stacijā (imitācija tiek veikta Kraujas dzelzceļa stacijas mācību poligonā) dzelzceļa cisterna nogāja no sliedēm, kā rezultātā tajā radās plaisas, pa kurām izplūst bīstamā viela. VAS "Latvijas dzelzceļš" darbinieki kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējiem glābējiem veiks imitētās noplūdes ierobežošanu un likvidēšanu, cisternas pacelšanu uz sliedēm, kā arī cilvēku evakuāciju no bīstamās zonas.

Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksajās mācībās piedalīsies VAS "Latvijas dzelzceļš", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, SIA "LDZ CARGO", SIA "LDZ apsardze", Valsts vides dienesta, Zemessardzes 3. Latgales brigādes, kā arī Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus neuztraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un glābēju darbs Kraujas dzelzceļa stacijas poligonā, un atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem mācību norises vietas apkārtnē!

Kraujas stacija atklāta kā pieturas punkts 1937. gadā pēc tuvumā esošā pieturas punkta Stropi slēgšanas. Padomju laikā Krauja kļuva par staciju. Līdz 2002. gadam šeit pieturēja maršruta Rīga—Daugavpils—Indra dīzeļvilcieni.

Komente kriminālprocesu pret Mamikinu: «Te vel bariem ko arestet un deportet»

Latvijas likumsargi tiek apsūdzēti lēnā darbībā.


Kriminālprocesa sākšana pret bijušo Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu (ievēlēts no Saskaņas 2014. gadā) izraisīja dzīvu sociālā tīkla X (iepriekš Twitter) lietotāju reakciju. Tiesa, tas ir ļoti...

Rinkēvičs: Eiropas Parlamenta kurss paliks nemainīgs
Pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām tā kurss paliks nemainīgs. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Šogad jāgūst pārliecība par «Rail Baltica» projekta īstenošanas «īsto saimnieku»

Šogad ir jāgūst pārliecība par "Rail Baltica" "īsto saimnieku", kurš uzņemtos atbildību arī par to, ka projekta īstenošanā tiek veikti labākie pasūtījumi, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Pašlaik nav tād...Komentāri