lv
XmuvmznhuNUW4Jdt9RChiSC3mWamYbZLUHiUdCkh
3754865

JV un NA saņems pa diviem EP mandātiem, vel vēl piecas partijas - pa vienam

JV un NA saņems pa diviem EP mandātiem, vel vēl piecas partijas - pa vienam

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

EP vēlēšanās Latvijā lielāko vēlētāju atbalstu - 25,07% - ieguvusi JV, bet otrajā vietā pēc balsu skaita ierindojas NA ar 22,08% vēlētāju balsu. Abi šie politiskie spēki būtiski atrāvušies no sekotājiem.

LA ieguvusi 9,36% vēlētāju balsu, bet AS - 8,18%. Vienlaikus "Progresīvie" ieguvuši 7,42% balsu, bet "Saskaņa" - 7,14%. Savukārt LPV ieguvusi 6,16% balsu, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Tikmēr pārējām partijām nav izdevies pārsniegt 5% slieksni. "Suverēnā vara" ieguvusi 2,62% vēlētāju balsu, Zaļo un zemnieku savienība - 2,28%, "Apvienība Jaunlatvieši" - 2,13%, partija "Stabilitātei" ieguvusi 1,98% vēlētāju balsu, "Centra partija" - 1,72%, "Jaunā konservatīvā partija" saņēmusi 1,5% balsu.

Savukārt zem 1% balsu saņēmusi partija "Tauta. Zeme. Valstiskums", kas ieguva 0,58% vēlētāju atbalstu, kā arī "Tautas varas spēks", kas ieguvis 0,34%, un kustība "Par!", kas saņēmusi 0,32% balsu, liecina CVK apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

No JV ievēlēts Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, bet no NA - Roberts Zīle un Rihards Kols.

LA Eiroparlamentā pārstāvēs Ivars Ijabs, AS - Reinis Pozņaks, "Progresīvos" - Mārtiņš Staķis, "Saskaņu" - Nils Ušakovs, bet LPV - Vilis Krištopans.

No deviņiem ievēlētajiem EP deputātiem astoņi ir vīrieši, bet viena deputāte ir sieviete. Viens deputāts ir vecumā līdz 40 gadiem, trīs deputāti - vecumā no 41 līdz 50 gadiem, divi - vecumā no 51 līdz 60 gadiem, divi - vecumā no 61 līdz 70 gadiem, savukārt viens deputāts ir vecumā virs 71 gada.

Vidējais ievēlēto deputātu vecums ir 54 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 39 gadi, bet vecākajam - 71 gads.

Astoņiem EP ievēlētajiem deputātiem ir augstākā izglītība, bet vienam - vidējā izglītība. Sešu deputātu dzīvesvieta ir Rīga, savukārt Jūrmalu, Ādažu novadu un Ropažu novadu kā dzīvesvietu norādījuši pa vienam deputātam.

CVK informācija liecina, ka no 1 541 102 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem EP vēlēšanās piedalījās 521 226 jeb 33,82%. Kopumā derīgas aploksnes bijušas 519 507, bet derīgas zīmes bija 513 727 jeb 98,89%.

Iepriekšējās EP vēlēšanās, 2019.gadā, JV ieguva 26,24% balsu. Otrajā vietā pēc balsu skaita ierindojās "Saskaņa", par kuru balsis atdeva 17,45% vēlētāju, bet par NA toreiz nobalsoja 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) 2019.gadā atbalstīja 12,42% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" - 6,24% balsstiesīgo. Attiecīgi JV, "Saskaņa" un NA pirms pieciem gadiem notikušajās vēlēšanās ieguva pa diviem mandātiem EP, bet AP un LKS - pa vienam.

EP vēlēšanās lielāko atbalstu saņēmušās partijas: Gandarījums par savu rezultātu un «Latvijai nedraudzīgo spēku zaudējumu»
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās četru vislielāko vēlētāju atbalstu ieguvušo spēku pārstāvji gandarīti par vēlēšanu rezultātiem, savu sniegumu vērtējot pozitīvi, un daži arī pauž gandarījumu par "Latvijai nedraudzīgo spēku zaudējumu". Bet otro vietu i...
Latvijas Nacionālajā operā izskanēs Verdi «Rekviēms»

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14.jūnijā, Latvijas Nacionālajā operā plkst.19 izskanēs Džuzepes Verdi "Rekviēms", kuru Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā atskaņos solisti Jūlija Vasiļjeva, Elmina Hasana, Mateo Lipi un Egils Siliņš, Valsts a...

Vidzemē uzlabos tūrisma objektu pieejamību invalīdiem (+VIDEO)

Eksperti vērsa uzmanību uz to, ka jābūt durvīm, kuras var atvērt, nepieliekot lielu spēku.

Vidzemes plānošanas reģiona un invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" pārstāvji aizsāka kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas un nakšņošanas v...Komentāri