lv
0l2vrmoO92Sa8VvOumvNJyJHfKoAVYxw8Lw0OtOn
183676

Zelenskim Hersonā sagribējies gardos arbūzus...

Zelenskim Hersonā sagribējies gardos arbūzus...

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien ieradies atbrīvotajā Hersonā, kur ticies ar Ukrainas karavīriem, kuri pirms dažām dienām atbrīvoja pilsētu no Krievijas okupācijas.

"Mēs virzāmies uz priekšu," uzrunājot pie administrācijas ēkas Hersonas galvenajā laukumā ierindā nostādītos karavīrus uzsvēra Ukrainas prezidents. "Esam gatavi mieram, mieram visā mūsu valstī."

Zelenskis norādīja, ka Hersonas atbrīvošana ir kara beigu sākums.

Viņš pateicās NATO un citiem sabiedrotajiem par atbalstu Ukrainai, kurai jau gandrīz deviņus mēnešus jāaizstāvas pret Krievijas iebrukumu. Prezidents atzina, ka Kijivai ļoti nozīmīga bijusi augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS saņemšana no ASV.

Hersonas galvenajā laukumā bija pulcējušies pilsētniekiem, starp kuriem bija arī vecāki ar bērniem. Daļa sanākušo rokās turēja Ukrainas karogus, bet daudziem zili dzeltenais karogs bija uzlikts uz pleciem.

Prezidents piedalījās Ukrainas karoga uzvilkšanā pie galvenās administrācijas ēkas un kopā ar citiem dziedāja valsts himnu.

Zelenskis žurnālistiem pauda prieku par cilvēku nesamāksloto reakciju uz pilsētas atbrīvošanu.

Uz jautājumu, kādā virzienā ukraiņu spēki turpinās uzbrukumu, Zelenskis atbildēja, ka "uz Maskavu nē". "Mūs neinteresē citas valsts teritorija," viņš piebilda.

Prezidents arī pajokoja, ka ieradies Hersonā, jo viņam sagribējies vietējo arbūzu. Arbūzs kļuvis par vienu no ukraiņu pretestības simboliem.

Dažas minūtes pirms Zelenska ierašanās Hersonas centrā bija dzirdam netālu notiekoša apšaude. Arī pēc tam, kad Ukrainas prezidents pabeidza savu uzrunu, pilsētā atskanēja vairāki artilērijas šāviņu sprādzieni.

Krievija, sastopoties ar intensīvu Ukrainas pretuzbrukumu, paziņoja par atkāpšanos no Hersonas uz Dņepras upes austrumu krastu.

Hersonā, kas astoņus mēnešus atradās okupācijas varā un bija lielākā pilsēta, kuru Krievijai izdevies ieņemt kopš atkārtotā iebrukuma, Ukrainas armija iegāja 11.novembrī.

Hersonā pēc Ukrainas karavīru ierašanās valda svētku un atvieglojuma sajūta, bet arī satraukums par nākotni, no atbrīvotās pilsētas ziņo britu raidorganizācijas BBC korespondents.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs brīdinājis, ka būtu kļūda par zemu novērtēt Krieviju.

"Nākamie mēnešu būs grūti. Putina mērķis ir šoziem atstāt Ukrainu aukstumā un tumsā," norādījis Stoltenbergs.

Atšķirībā no citām atbrīvotajām vietām, Hersona nav pilnībā sagrauta. Šonedēļ pilsēta palēnām atgūstas no astoņu mēnešu ilgā Krievijas okupācijas režīma un veikali atkal drīkst pieņemt Ukrainas grivnu kā maksāšanas līdzekli. Okupācijas vara spieda veikalus izmantot Krievijas rubļus.

Kāda pārtikas veikala darbinieki BBC stāstījusi, ka Krievijas karavīri nākuši uz veikalu pēc alus un atteikušies maksāt. Ja viņiem atteicās dot alu bez maksas, viņi draudējuši atgriezties un nogalināt visus veikala darbiniekus.

Zelenskis paziņojis, ka izmeklētāji atklājuši vairāk nekā 400 kara noziegumus Hersonas apgabala rajonos, ko bija okupējis Krievijas karaspēks.

Kurš no viņiem šonakt guļ uz dīvāna?!

Pirms nedēļas par īstu interneta sensāciju kļuvis kāds fragments no Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska intervijas medijam CNN.

"Prezidents Zelenskis nekad nav bijis tik bīstamā situācijā," tā pie ievietotā video fragmenta, kurā redzama Ukrainas pre...

Četri cīsiņi piecu vietā. Kāpēc augsta inflācija kaitē visiem?
Cenu kāpums 20% apmērā tīri praktiski nozīmē to, ka piecu cīsiņu vietā, ko varēja nopirkt pērn, tagad var atļauties nopirkt tikai četrus. Kamēr iedzīvotāji un uzņēmumi meklē, kā šajā situācijā ietaupīt, centrālās bankas visur pasaulē šobrīd ceļ procent...
Māris Zanders: No kurienes Ukrainā ir kolaboranti?
Ziņās par atbrīvotajiem rajoniem primāri, protams, tiek atspoguļots Krievijas okupācijas nodarītais posts un ciešanas, tāpat vietējo iedzīvotāju prieks par okupantu padzīšanu, tomēr pavīd arī vietējo kolaborantu tēma ("jātiek ar tādiem skaidrībā")...


Komentāri