Latvijā no hroniskām sāpēm cieš 20% pieaugušo iedzīvotāju, informēja Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS).
Hroniskas sāpes ir ilgstošas sāpes, kas saglabājas ilgāk par trim mēnešiem, skaidro PSKUS.
Atzīmējot Starptautisko Sāpju dienu, ir būtiski mudināt iedzīvotājus pievērst uzmanību hroniskām sāpēm un informēt par to ārstēšanas iespējām. Tāpat svarīgi rosināt politikas veidotājus, veselības aprūpes iestādes un sabiedrību kopumā atbalstīt pacientus, kuri cieš no sāpēm, uzsverot, ka Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) un citas cilvēktiesību organizācijas ir pieņēmušas koncepciju par sāpju ārstēšanu kā par cilvēktiesībām.
Stradiņa slimnīca, interpetējot Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma rezultātus 2020.gadā. akcentē, ka muskuloskeletālās slimības un tieši muguras sāpes ir visbiežāk ārstētās vai diagnosticētās slimības.
Tāpat PSKUS uzsver, ka sāpes un ar tām saistītās veselības problēmas ir galvenais invaliditātes un slimību sloga cēlonis visā pasaulē, kā rezultātā veidojas ievērojami ekonomiskie zaudējumi, sasniedzot pat līdz 3% no valsts iekšzemes kopprodukta.
Vienlaikus slimnīcas sāpju speciāists jeb algologs, neirologs un Sāpju aprūpes nodaļas vadītājs Iļja Noviks uzsver, ka hroniskas sāpes ir ne tikai fiziskas, bet arī rada ievērojamu emocionālu un psiholoģisku slogu, taču tās nav jāuztver par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, jo ar sāpēm ir iespējams cīnīties.
Noviks izceļ, ka muskuloskeletālas sāpes bieži attīstās dzīves laikā un tās ir ietekmējis cilvēka dzīvesveids - kaitīga slodze, nepareizi veiktas kustības, tāpēc katram pacientam tiek veidota individuāla ārstēšanas pieeja.
PSKUS Sāpju centrā strādā astoņi sāpju speciālisti jeb algologi, kas nodrošina ambulatoras pacientu konsultācijas, dienas stacionāra ārstēšanu un stacionāra slimnieku konsultācijas. Speciālisti uzsver, ka hronisko sāpju ārstēšana bieži ir iespējama, ja tiek veikta agrīna diagnostika un tiek izmantoti moderni ārstēšanas veidi.
Slimnīcā tiek veikta sāpju sindromu diagnostika, izstrādāti ārstēšanas plāni, apvienojot farmakoloģisko terapiju ar maznvazīvām procedūrām, rehabilitāciju un psiholoģisko, sociālo sāpju aspektu korekciju. Tāpat tiek nodrošināti multidisciplināri konsīliji sāpju pacientiem ar muskuloskeletālām orgānu un galvassāpēm.
Šorīt Mārupes novadā vieglās un smagās automašīnas sadursmē gājis bojā cilvēks, kā dēļ notikuma vietā bloķēta satiksme, informē Valsts policija.
Pēc policijas rīcībā esošās sākotnējās informācijas ceturtdien ap plkst.9.20 Mārupes novadā, Liepājas šosej...
Vidzemes apgabaltiesa Valmierā atstājusi negrozītu Rīgas pilsētas tiesas spriedumu, ar kuru divus vīriešus atzina par vainīgiem jaunas meitenes noslepkavošanā, izmetot viņu pa logu, piespriežot viņiem 15 gadu cietumsodus un uzliekot pienākumu izmaksāt ...
Parlaments varētu lemt par debašu runas laika saīsināšanu budžeta izskatīšanas laikā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Saeimas spīkere Daiga Mieriņa (ZZS).
Viņa norādīja, ka parlaments budžeta izskatīšanai veltītajā sēdē l...
Komentāri