lv
jiCPg4Rup0bQdXhbNhVCLaxF2SuqeTvyXBGujxQY
4245357

Latvijā ir izstrādāta programmatūra viltotu video atklāšanai (+VIDEO)

Latvijā ir izstrādāta programmatūra viltotu video atklāšanai (+VIDEO)

“Mākslīgā intelekta izmantošana piedzīvo uzvaras gājienu".

Baltijā pirmajā mākslīgā intelekta hakatonā “Baltic AI Hackathon” uzvaras laurus plūc studentu ideja par rīku “ClaimCap”, ar ko analizēt sociālajos medijos pieejamo videoklipu patiesumu brīdī, kad tos skatās lietotāji. Šāda sistēma ļautu cīnīties ar ļoti aktuālo viltus ziņu un faktu pārbaudes problēmu tiešsaistes vidē, ziņo vietne labsoflatvia.lv.

“Baltic AI Hackathon” dažādu nozaru un līmeņu studenti strādāja pie ģeneratīviem mākslīgā intelekta risinājumiem, kuriem par pamatu tika izmantoti Rīgas Stradiņa universitātes, Tartu Universitātes, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra, Autotransporta direkcijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra un Centrālā finanšu līgumu aģentūras definētie izglītības, sociālās iekļaušanas, ilgtspējas un sabiedrisko pakalpojumu izaicinājumi.

Uzvarētāji hakatonā tika noteikti 34 komandu un 150 Baltijas studentu konkurencē:

-pirmo vietu ieguva komanda “Ppkdr” no Latvijas Universitātes, balvā iegūstot iespēju apmeklēt mākslīgā intelekta laboratoriju “Meta Fair” Parīzē, Francijā;

-otro vietu ieguva RTU komanda “Stopp” ar risinājumu riskantu iepirkumu identificēšanai, padarot publisko iepirkumu procesus caurskatāmākus;

-trešo vietu izcīnīja Igaunijas studentu komanda “BinFinder” ar aplikāciju, kas ļautu ar mākslīgā intelekta palīdzību padarīt atkritumu pārstrādes procesu vienkāršāku un saprotamāku, informējot par piemērotāko pārstrādes metodi atbilstoši vietējiem ieteikumiem un prasībām.

Lai dalībniekiem dotu iespēju reālā laikā izstrādāt un testēt izstrādāto risinājumu konceptus, uzņēmums “IBM” pasākumā nodrošināja piekļuvi augstas veiktspējas infrastruktūrai ar iespēju izmantot “Meta” lielo valodu modeli “Llama3” un “IBM” mākslīgā intelekta platformu “Watsonx”.

“Mākslīgā intelekta izmantošana piedzīvo uzvaras gājienu, turklāt varam novērot situāciju, kurā piedāvājums ir lielāks par spēju mākslīgā intelekta risinājumus ieviest, jo tas prasa gan resursus, gan atbilstošu kompetenci. Studenti 48 stundu laikā ir radījuši risinājumus, kas gan atvieglotu darbu valsts pārvaldē un privātajā sektorā, gan dotu pienesumu sabiedrībai kopumā. Tas parāda, ka prasmes izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas ir nepieciešamas ikvienam. Īpašs prieks ir par Baltijas tehnisko universitāšu ciešo sadarbību šī pasākuma īstenošanā, kā arī par lielo uzņēmumu un politikas veidotāju interesi veicināt reģiona attīstību mākslīgā intelekta jomā,” vērtē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inovāciju prorektore Liene Briede.

Hakatonu organizēja RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar uzņēmumiem “Meta”, “IBM”, Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Tartu universitāti un Viļņas Ģedimina Tehnisko universitāti.

Pārtikas produktus no Krievijas šogad Latvijā ieveda 40 uzņēmumi

Pārtikas produktus un barību no Krievijas šogad deviņos mēnešos Latvijā ieveda 40 uzņēmumi, bet no Baltkrievijas - 29 uzņēmumi, aģentūra LETA noskaidroja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Salīdzinot ar 2023.gada deviņiem mēnešiem, šogad uzņēmumu ...

Melnis: Elektroenerģijas cenai šobrīd nav pamata augt

Elektroenerģijas cenai šobrīd nav pamata augt, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja klimata un enerģētiskas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).

"Pašreiz nav nekādu argumentu vai indikatīvo faktoru, kas rādītu, ka ele...

Latvijā 80% cilvēku briļļu receptes saņem veikalos, turpmāk būs grūtāk (+VIDEO)

Tūkstošiem cilvēku var ciest no novecojušām birokrātiskajām prasībām.

Eksperti un uzņēmēji ceļ trauksmi - primārā oftalmoloģiskā aprūpe Latvijā ir uz posta sliekšņa, īpaši cietīs mazpilsētu un lauku iedzīvotāji. Iemesls tam ir birokrātiski šķēršļi un li...



Komentāri