lv
lEj9aP11NDaGPE2EbLjWVc4KgXhcwoF314WIRKiu
4033818

Latvijas uzņēmēji mācās izmantot kosmosa datus (+VIDEO)

Latvijas uzņēmēji mācās izmantot kosmosa datus (+VIDEO)

Rīgas dome aicina izstrādāt digitālus risinājumus viedās pilsētas koncepcijas attīstīšanai.

Šī gada 13. līdz 15.septembrī Rīgā norisināsies 7. CASSINI hakatons, kas veltīts satelītdatu izmantošanai ilgtspējīgas attīstības biznesa ideju realizēšanai. Kosmosa nozares pasākumā, kas notiks Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrā, var piedalīties visi interesenti - no tehnoloģiju un vides speciālistiem līdz uzņēmējiem, komunikācijas ekspertiem, studentiem un entuziastiem. Dalībnieki savā starpā sacentīsies par vērtīgām naudas balvām un ceļazīmi uz Eiropas līmeņa konkursu. Tiešsaistes reģistrācija hakatonam ir atvērta līdz š.g. 5.septembrim.

Satelītdati kalpos par atbalstu inovācijām - hakatona dalībniekiem tiks nodrošināts ekspertu atbalsts satelītdatu analīzē, uzņēmējdarbībā un komunikācijā, kā arī iespēja iegūt vērtīgas balvas. Jauno tehnoloģiju izmantošanas iespēju izpētes pasākuma dalībniekiem būs pieejami brīvpieejas dati no ES Kosmosa programmas, tostarp Zemes novērošanas programma "Copernicus" un satelītnavigācijas programmas "Galileo" un "EGNOS". Latvijas partneris "Airbus" papildus sniegs pieeju komerciāliem augstās izšķirtspējas Zemes novērošanas datiem, paplašinot iespējas attīstīt inovatīvus risinājumus.

Ikvienam dalībniekam būs iespēja pieteikt savu ideju vai pievienoties citu komandu projektos, kas saistīti ar ilgtspējīgu attīstību un satelītdatiem. Trīs labākie Latvijas projekti saņems balvas - 1. vietai piešķirti 1000 eiro, 2. vietai - 700 eiro, bet 3. vietai - 400 eiro. Uzvarētājkomanda turpinās sacensties ar citu valstu hakatona uzvarētājiem par iespēju iegūt 9 000 EUR balvu fondu un 100 mentoringa stundas.

Trīs dienu pasākuma ietvaros piedāvāto izaicinājumu klāsts ir plašs. Sadarbības partneri ir izvirzījuši konkrētus uzdevumus un arī piešķirs papildus balvas. Piemēram, Rīgas dome aicina izstrādāt digitālus risinājumus viedās pilsētas koncepcijas attīstīšanai, turpretim Latvijas Nacionālā kūdras biedrība meklē idejas kūdras un purvu novērošanai un siltumnīcefekta gāzu emisiju aprēķiniem, "Privātais mežs" aicina izstrādāt ilgtspējīgus risinājumus mežu nozares uzņēmējdarbībai, savukārt "Gravity Team" aicina izmantot blokķēdes tehnoloģijas darbā ar satelītdatiem un piedāvā tehnisko atbalstu šajā jomā.

Pasākumu rīko Latvijas Kosmosa industrijas asociācija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas veidoto zinātnes komunikācijas platformu researchLatvia. Kosmosa nozares hakatons notiks vienlaikus 10 valstīs, tostarp Latvijā, Spānijā, Rumānijā, Polijā, Norvēģijā, Itālijā, Grieķijā, Čehijā, Horvātijā un Albānijā. Dalība hakatonā ir bezmaksas. Darba valodas - latviešu un angļu.

Eiropas līmeņa konkurss norisināsies tiešsaistē š.g. 18.septembrī, un tā laikā Latvijas uzvarētājkomanda sacentīsies ar citu valstu komandām. Demo dienas laikā varēs iepazīties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsta instrumentiem un ES Kosmosa programmas piedāvātajām iespējām zinātniekiem un uzņēmējiem. Demo diena notiks Latvijas zinātņietilpīgās uzņēmējdarbības ekosistēmas pasākuma ietvaros, kurš tiks organizēts sadarbībā ar EIT Community Officer.

CASSINI ir kosmosa nozares uzņēmējdarbības atbalsta programma un daļa no ES Kosmosa programmas. CASSINI hakatons ir lieliska iespēja ikvienam, kurš vēlas izmantot kosmosa tehnoloģijas, lai radītu ilgtspējīgas attīstības risinājumus ar komerciālu potenciālu. Neatkarīgi no pieredzes līmeņa, šis pasākums ir atvērts visiem, kas vēlas piedalīties un attīstīt jaunas idejas.

Par CASSINI un ES Kosmosa programmu

ES Kosmosa programmai ir vairāki elementi, tostarp programmas, kas nodrošina datu pieejamību no ES satelītiem - Zemes novērošanas programma "Copernicus", kā arī satelītnavigācijas programmas "Galileo" un "EGNOS". Programmām ir globālais pārklājums un to dati ir brīvi pieejami gan zinātniskiem, gan komerciāliem pielietojumiem. "Galileo" dati ir precīzāki nekā GPS un "Copernicus" dati tiek regulāri atjaunoti. Šādus satelītdatus aktīvi izmanto digitalizācijas risinājumos ne tikai kosmosa datu analīzes profesionāļi, bet arī uzņēmēji un plaša sabiedrība.

Informāciju no satelītiem var lietot analīzei, monitoringam un informatīvajam atbalstam lēmumu pieņemšanā šādās jomās: gaisa kvalitāte un atmosfēras ķīmiskais sastāvs; mežu, jūru, upju, ezeru, purvu un lauku novērošana un apsaimniekošana; klimata pārmaiņas un laika prognozes; enerģētika, aizsardzība un kritisko infrastruktūru drošība; kultūras mantojuma atklāšana un aizsardzība; viedā lauksaimniecība, zemkopības un lopkopības aktivitātes; Zemes svārstību un tās bīstamības noteikšana; ārkārtas situāciju reaģēšanas plānošana ārkārtas un avārijas dienestu ātrai darbībai; ceļu, jūras un gaisa transports; viedās loģistikas un viedo pilsētu risinājumi, infrastruktūras attīstības plānošana; drošība un aizsardzība un citi.

Šodien gleznainajā Mores pagastā tiks aizvadīti jautri ģimenes svētki (+VIDEO)

Gaidāmas dabas meistarklases, leļļu teātra izrāde un pat putu ballīte.

Ar ko pērt sievas, vīrus un bērnus? To varēs uzzināt pirts slotu siešanas darbnīcā. No kuriem pļavas augiem darināt kroņus, un kurus labāk neaiztikt? To varēs apgūt "Kroņu darbnīcās"...

NBS pabeiguši žoga posma izbūvi uz Latvijas-Krievijas robežas

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir pabeiguši teju 20 kilometru gara žoga posma izbūvi uz LatvijasKrievijas robežas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departam...

NBS uz Latvijas–Krievijas robežas izbūvē 20 km žoga posmu
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" ir pabeiguši teju 20 kilometru gara žoga posma izbūvi uz Latvijas–Krievijas robežas. Austrumu robežas stiprināšana gan turpināsies, tuvākajos piecos gados ieguldot 303 m...


Komentāri