lv
F8AEk7riRoKIinmhnhubtyTtbEugSIQcZETq7Nq7
3926378

Aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus

Aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus

Lielās talkas organizatori aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus.

Kā informē Lielās talkas organizatori, Baltijas jūra ir ne vien pasaules mazāk sāļā jūra, bet arī viena no piesārņotākajām. Lielākie piesārņojuma avoti ir lauksaimniecībā izmantotie minerāli un pesticīdi, notekūdeņu piesārņojums un plastmasas atkritumi, kas pa upēm un gruntsūdeņiem nonāk jūrā.

Tāpēc kustība "Lielā talka" aicina šovasar, dodoties atpūsties pie ūdeņiem, savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus, kā arī pievērsties savu ikdienas paradumu revīzijai.

Īpaši šajā akcijā iesaistīties aicināti laivotāji, SUP entuziasti, makšķernieki un citi aktīvās atpūtas dabā cienītāji, kas, ceļojot pa Latvijas upēm un ezeriem, var piekļūt tiem atkritumiem, kas no krasta nav sasniedzami.

Jau pagājušajā gadā akcijā "Glābsim mūsu jūru" Pasaules talkas laikā SUP entuziasti aktīvi iesaistījās ūdenstilpju attīrīšanā no atkritumiem. Valmieras novadā SUP talkā attīrīja Gauju no stikla un PET pudelēm un citiem atkritumiem.

Kustības "Lielā talka" organizatore un Pasaules talkas koordinatore Latvijā Vita Jaunzeme skaidro, ka ikdienā, dzīvojot pie Baltijas jūras un baudot tās pludmaļu skaistumu, cilvēki pat neiedomājas, ka Baltijas jūra ir viena no pasaules netīrākajām jūrām, ka tās ekosistēma mirst. Pie vainas ir jūras intensīvā izmantošana, lauksaimniecības un sadzīves notekūdeņu radītais piesārņojums un cilvēku paradumi. Baltijas jūras zemais sāls daudzums nozīmē arī zemāku skābekļa koncentrāciju, kas padara tās dzīvotnes ievainojamākas.

Toties katrs iestādītais koks palīdz uzsūkt daļu gruntsūdeņu piesārņojuma, katra atbildīgi veidota un pieskatīta notekūdeņu sistēma un katra bioloģiski apsaimniekota lauku saimniecība palīdz jūrai atlabt. Savukārt sadzīves ķīmija, medikamenti, plastmasa, ko cilvēki lieto ikdienā, negatīvi iespaido ūdens stāvokli.

Lai piedalītos akcijā, laikā no šodienas līdz 1.oktobrim jāiemūžina foto vai video stāstā savas "atkritumu medības" Latvijas upēs, ezeros un jūras piekrastē, parādot savām rokām no ūdens izvilktos vai ūdenstilpju krastos atrastos atkritumus.

Jādalās ar šiem foto un video savos sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #SvinamDa(r)bu". Atraktīvākā stāsta veidotājs saņems dāvanu karti 200 eiro vērtībā.

Balvas saņēmēju paziņos pēc Pasaules talkas 10.oktobrī visos Lielās talkas komunikācijas kanālos. Nolikums atrodams vietnē "www.talkas.lv".

Mūsu drošība ir cieši saistīta ar Ukrainas panākumiem kaujaslaukā

Ārlietu ministre Baiba Braže aicināja pārējās ES dalībvalstis pievienoties Dronu koalīcijai, lai palīdzētu Ukrainai veidot kaujas spējas. Latvija 2024.gadā Dronu koalīcijai novirzījusi 20 miljonus eiro.

ES Ārlietu ministru padomē 2024.gada 22.jūlijā ārl...

Latvija piegādās Ukrainai vēl vairāk nekā 500 dronu

Aizsardzības ministrija Ukrainai piegādās nākamo dronu sūtījumu - vairāk nekā 500 Latvijā ražotu dronu, liecina aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) paziņojums tviterī.

Jūlija sākumā ministrija jau paziņoja, ka uz Ukrainu tiks nogādāti vairāk nekā 250...

“Dinaburg” komanda uzrāda lieliskus rezultātus “Dragon Boat” sacensībās

Sestdien, 20. jūlijā, Daugavpils Stropu ezera airēšanas bāzē notika sestais ikgadējais starptautiskais festivāls “Dragon Boat”, kas piesaistīja dalībniekus un līdzjutējus no Latvijas un Lietuvas.



Komentāri