"Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti", - pauž mūsu jaunieši.
Grāmatas ir pasaules dārgākās bagātības un labākais mantojums paaudzēm un tautām, tā rakstīja slavenais amerikāņu autors Henrijs Deivids Toro. Mūsdienu augsto tehnoloģiju laikmets, šķiet, mūs attālinājis no omulīgiem vakariem ar grāmatu rokās. Vai tiešām varam ļauties drukas pesimismam? Nebūt nē. Grāmatas joprojām pērk - un to pierāda tiešās pārdošanas studentu komandas no Southwestern Advantage, kas tirgo grāmatas ASV. Šogad programmā piedalās 97 studenti no Latvijas, no kuriem 91 ir ASV (Teksasas, Jūtas, Kalifornijas, Ņūmeksikas, Minesotas, Montanas, Dienvidkarolīnas un Dienviddakotas štatos), savukārt 6 - Kanādā (Ontario un Saskačevanas provincēs).
"Šogad esam daudz! Tikko savas apmācības ir izgājušas 10 komandas no Latvijas. Manā grupā ir 4 komandas - 35 cilvēki, un mans uzdevums ir palīdzēt programmas dalībniekiem sasniegt savus mērķus. Tam noder mana 12 gadu laikā uzkrātā pieredze," stāsta Sanita, Southwestern Advantage pārdošanas vadītāja. Katru dienu viņa ir ciešā kontaktā gan ar studentiem, kas tikko ieradušies citā pasaules malā praktizēt pārdošanas iemaņas, gan ar citiem pārdošanas vadītājiem. Ik dienu ir gatavs plāns gan komandām, gan katram individuāli.
Kā notiek apmācības? Tās sākas jau Latvijā, pavasarī. Reizi mēnesī ambiciozo jauniešu komanda tiekas, lai mācītos pārdošanas iemaņas un pašizpausmi. Šogad apmācības notika Rīgas Tehniskajā universitātē, un izrunātas tādas tēmas kā ASV skolu sistēma, pārdošanas psiholoģija, motivācija, individuālie mērķi, piemērotība programmai. Viņiem māca arī par amerikāņu dzīves stilu un naudas tērēšanas paradumiem, un protams, par pašiem produktiem - grāmatām. Jautāsiet, kādas grāmatas tiek pārdotas? Vieglāk, šķiet, būtu pārdot kādu izklaidējošo literatūru, bet, nē - studentu misija ir pārdot izglītības programmai atbilstošas mācību grāmatas, kas palīdzēs ģimenēm ar bērniem sagatavoties skolai, veiksmīgi pildīt skolas mājas darbus, paplašināt savu redzesloku un panākt lielo mērķi - iestāties universitātē.
Tikko noslēdzies apmācību otrais posms, nu jau ASV. Pēc izkāpšanas no lidmašīnas un viesnīcas sasniegšanas uzsākās straujas apmācības klātienē. "Klausāmies lekcijas, trenējamies pārdot caur lomu spēlēm. Mācāmies strādāt droši. Tālāk studenti jau dosies katrs uz savu štatu pielietot iegūtās prasmes praksē. Mana pirmā pieredze ar Ameriku bija ārkārtīgi interesanta - sapratu, ka šī valsts ir tieši tāda, kādu to rāda filmās. Cilvēki ir ekspresīvi, atvērti, pa ceļu brauc skolas autobusi, apkārt daineri," atceras Sanita. Viņa stāsta, ka darbs ir emocijām pilns.
Tā nav tikai pārdošana, bet arī cilvēku iepazīšana. Jauna sieviete atceras daudz sirsnīgu gadījumu: pieklauvējot pie durvīm, viņu pie sevis ielaida kāda bērna vecvecāki. Sarunas laikā viņa redzēja pāra mijiedarbību - sirsnīgus jokus, mīļumu, rūpes par mazbērnu. Viņi ļoti vēlējās, lai bērns lasa, tāpēc iegādājās nevis rotaļlietas un mantas, bet grāmatas. Nopirka grāmatas arī no viņas. Tajā brīdī Sanita saprata: "Es taču vēlos, lai man ar vīru ir tieši tādas vecumdienas! Lai jokojam, pavelkam viens otru uz zoba, rūpējamies viens par otru un mazbērniem. Lai ir mīlestība pret dzīvi, dzirksteles acīs un dzīvesprieks."
Sabiedrība ir satraukta par valsts drošības spēku impotenci.
Ja ticēt bijušā Eiropas Parlamenta deputāta no Latvijas Andreja Mamikina izteikumiem, tad viņš nesen viesojās Latvijā. Tas ir ļoti dīvaini, ņemot vērā, ka viņš naudas trūkuma dēļ aizbrauca uz ...
Komentāri