lv
mXSCmIAoGVzLrEOk6RhLlZ4W4jEXmU6qJFlvP1Jw
3775692

Kā parūpēties par vēnām pirms karstuma viļņa?

Kā parūpēties par vēnām pirms karstuma viļņa?

Lai arī šobrīd Latviju pārņēmis vēsāks laiks, jau nākamnedēļ solīts krietni siltāks laiks. Viena no pirmajām veselības problēmām, ar ko var saskarties, ir kāju sāpes un tūska. Kāju vēnas būs pirmās, kas signalizēs par karstuma iestāšanos.

Šādi simptomi var norādīt uz vēnu varikozi, kura var radīt nepatīkamas sāpes. Diemžēl ar šo saslimšanu saskaras daudzi, taču tikai daži zina praktiskākās ārstēšanas metodes.

Vēnu varikoze ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība. Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums Nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju, jo cilvēki ikdienā par savu kāju veselību nereti aizdomājas novēloti. Taču tik pat bieži cilvēki vēršas pie drastiskām vēnu problēmu ārstēšanas metodēm, izvēloties operāciju, kad pirms tam nav mēģināts risinājuši problēmu ar medikamentiem.

Šobrīd aptiekās pieejami flebotropie bezrecepšu medikamenti, kas ir ļoti efektīvi apakšējo ekstremitāšu hroniskas venozas mazspējas ārstēšanai. Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka visefektīvākie ir mikronizēta diosmina un hespiridinu saturošie medikamenti. Aptiekās tādi ir Hеsio 500mg un Detralеx 500mg, kuru parastā deva ir 1 tablete 2 reizes dienā. Šie abi medikamenti atšķiras tikai ar cenu – Detralеx ir ievērojami dārgāks. Hеsio palielina vēnu sieniņu tonusu, samazinot venozo sastrēgumu. Vienlaikus tas aizsargā mazos asinsvadus (kapilārus) un uzlabo mikrocirkulāciju un limfas plūsmu. Tādējādi Hesio mazina hroniskas venozas mazspējas simptomus.

Savukārt jaunums aptiekās ir Hеsio 1000mg tabletes, kura sastāvā ir mikronizēts diosmīns un hespiridīns, un dienas deva ir tikai 1 tablete dienā, kas lietošanu padara daudz ērtāku. Vēl aptiekās pieejams Flabiеn, kura sastāvā ir tikai diosmins, tablete nav apvalkota, kas apgrūtina norīšanu. Pieejama arī Phlеbodia, kura sastāvā ir tikai diosmīns, un tas nav mikronizēts, attiecīgi nesasniedzot mikronizētās formas uzsūkšanās ātrumu un iedarbības efektu.
Ķirurģiska iejaušanās ir pēdējais posms vēnu varikozes ārstēšanā. Pirms tam daudzas problēmas var atrisināt pareizu zāļu lietošana. Atceries, ka savlaicīga ārstēšana var novērst dārgu ķirurģisku operāciju nepieciešamību.

Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas.

No likuma izslēgtas normas, kas līdz šim paredzēja, ka Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēz...

Porziņģis apņēmies NBA finālsērijā atgriezties laukumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis, neskatoties uz savainojumi, gatavs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā atgriezties laukumā, sarunā ar "NBA TV" žurnālistu Džeredu Grīnbergu teica latvietis.

Jau ziņots, ka "Celtics" komanda treš...

ES valstis aicina ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā

Astoņu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri vēstulē bloka augstākajam pārstāvim ārlietās un drošības politikā aicinājuši ierobežot Krievijas diplomātu pārvietošanos Šengenas zonā.

Ministri vēstulē Žuzepam Borelam brīdināja, ka Krievijas ...Komentāri