lv
2eATW9YMFDooPOSYcv8DqGgbDrwoDF2QWrnXlqK9
3748551

Saulkrastu novadā EP vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis

Saulkrastu novadā EP vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis

Saulkrastu novadā kādā no vēlēšanu iecirkņiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis, aģentūrai LETA atklāja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Neimane.

Viņa pastāstīja, ka tas noticis vienā no iepriekšējās balsošanas dienām. Kaimiņvalsts pilsonim, kuram gan ir Latvijas personas kods, paskaidrots, ka viņam balsošana Latvijā bija jāpiesaka iepriekš, un viņš aicināts balsot Igaunijā. Pēc Neimanes sacītā, vīrietis situāciju izprata.

Sestdien noslogotākie vēlēšanu iecirkņi novadā ir Saulkrastu novada domē un Zvejniekciemā. Komentējot vēlētāju aktivitāti, Neimane atzina, ka ir brīži, kad veidojas rindas, jo balso gan vietējie, gan tie, kas novadā dzīvo vasaras periodā, izbraukuši pie dabas vai pie jūras plāno pavadīt brīvdienas.

Līdz šim process noritējis bez aizķeršanās, taču, lai arī turpmāk nodrošinātu vēlēšanas, ir pasūtīti rezerves vēlēšanu materiāli - aploksnes un vēlēšanu zīmes.

Novada vēlēšanu komisija prognozē, ka šodien, tāpat kā pieredzēts līdz šim, vēlētāju aktivitātes rādītāji pārsniegs balsstiesīgo pilsoņu skaitu novadā.

Jau ziņots, ka starp novadiem sestdien EP vēlēšanās līdz pusdienlaikam lielākā vēlētāju aktivitāte bija Saulkrastu novadā, kur nobalsojuši 19,38% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Seko Varakļānu novads, kurā nobalsojuši 14,61% vēlētāju, Cēsu novads - 14,16%, Limbažu novads - 13,83%, Siguldas novads - 13,8%, Tukuma novads - 13,62%, Smiltenes novads - 13,51%, Kuldīgas novads - 13,48%, Valmieras novads - 13,47% un Madonas novads - 13,36%.

Vienlaikus vismazākā vēlētāju aktivitāte sestdien līdz pusdienlaikam bija Rēzeknes novadā - 6,68%, seko Olaines novads - 7,26%, Augšdaugavas novads - 7,38%, Ludzas novads - 7,71%, Krāslavas novads - 7,97%, Salaspils novads - 8,57%, Jelgavas novads - 9,84%, Ropažu novads - 10,01%, Ventspils novads - 10,34% un Dobeles novads - 10,95%.

Kopumā līdz šim EP vēlēšanās, pēc aktualizētajiem datiem, ir nobalojuši 17,59% vēlētāju, tostarp sestdien līdz pusdienlaikam - 9,22%.

Rīgā lielākā vēlētāju aktivitāte bija Domina Shopping iecirknī

Rīgā sestdien Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz pusdienlaikam lielākā vēlētāju aktivitāte bija 112.vēlēšanu iecirknī, kas izvietots tirdzniecības centrā "Domina Shopping", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Šajā iecirknī sestdien ...

CVK konstatējusi gadījumu saistībā ar neapzīmogotu vēlēšanu aploksni

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) konstatējusi atsevišķu gadījumu Rīgas centra humanitārajā vidusskolā saistībā ar vēlēšanu aploksnes izsniegšanu bez zīmoga, aģentūru LETA informēja CVK pārstāvis Andrejs Vaivars, komentējot tviterī publiskoto informācij...

EP vēlēšanās līdz plkst.16 nobalsojuši kopumā 35,73% vēlētāju

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz sestdienas plkst.16 nobalsojuši kopumā 550 575 vēlētāji jeb 35,73% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tostarp sestdien līdz plkst.16 vēlēšanu iecirkņos n...Komentāri