lv
wJhmHXD5typVP0ZaTdrUscSUAyDjjjqCiW0B6mzN
3728226

Vai karstajā laikā kājās jūti diskomfortu?

Vai karstajā laikā kājās jūti diskomfortu?

Laikam kļūstot patīkami siltam, nākas sadzīvot arī ar dažādām ne tik patīkamām lietām. Sāpes kājās un to tūska ir viena no tām. Simptomi var norādīt uz vēnu varikozi, kura var radīt nepatīkamas sāpes. Diemžēl ar šo saslimšanu saskaras daudzi, taču tikai daži zina praktiskākās ārstēšanas metodes.

Vēnu varikoze ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība. Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums Nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju, jo cilvēki ikdienā par savu kāju veselību nereti aizdomājas novēloti. Taču tik pat bieži cilvēki vēršas pie drastiskām vēnu problēmu ārstēšanas metodēm, izvēloties operāciju, kad pirms tam nav mēģināts risinājuši problēmu ar medikamentiem.

Šobrīd aptiekās pieejami flebotropie bezrecepšu medikamenti, kas ir ļoti efektīvi apakšējo ekstremitāšu hroniskas venozas mazspējas ārstēšanai. Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka visefektīvākie ir mikronizēta diosmina un hespiridinu saturošie medikamenti. Aptiekās tādi ir Hеsio 500mg un Dеtralex 500mg, kuru parastā deva ir 1 tablete 2 reizes dienā. Šie abi medikamenti atšķiras tikai ar cenu – Dеtralex ir ievērojami dārgāks. Hеsio palielina vēnu sieniņu tonusu, samazinot venozo sastrēgumu. Vienlaikus tas aizsargā mazos asinsvadus (kapilārus) un uzlabo mikrocirkulāciju un limfas plūsmu. Tādējādi Hesio mazina hroniskas venozas mazspējas simptomus.

Savukārt jaunums aptiekās ir Hеsio 1000mg tabletes, kura sastāvā ir mikronizēts diosmīns un hespiridīns, un dienas deva ir tikai 1 tablete dienā, kas lietošanu padara daudz ērtāku. Vēl aptiekās pieejams Flabiеn, kura sastāvā ir tikai diosmins, tablete nav apvalkota, kas apgrūtina norīšanu. Pieejama arī Phlеbodia, kura sastāvā ir tikai diosmīns, un tas nav mikronizēts, attiecīgi nesasniedzot mikronizētās formas uzsūkšanās ātrumu un iedarbības efektu.

Ķirurģiska iejaušanās ir pēdējais posms vēnu varikozes ārstēšanā. Pirms tam daudzas problēmas var atrisināt pareizu zāļu lietošana. Atceries, ka savlaicīga ārstēšana var novērst dārgu ķirurģisku operāciju nepieciešamību.

Darba devējs nedrīkstēs prasīt svešvalodu zināšanas bez objektīva pamatojuma

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā otrdien tika atbalstīti Labklājības ministrijas (LM) piedāvātie grozījumi Darba likumā, kas paredz, ka darba devējs no darba ņēmēja svešvalodu zināšanas varēs prasīt tikai tad, ja to zināšanas būs objektīvi un pa...

Maija trešā dekāde Latvijā bijusi 6,4 grādus siltāka par normu

Pagājušā mēneša trešās dekādes vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +19,3 grādus, kas ir 6,4 grādi virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Iepriekšējais rekords bija reģistrēts 2007.gadā, kad ...

Ārlietu ministre Baiba Braže iestājusies «Jaunajā vienotībā»

Ārlietu ministre Baiba Braže iestājusies politiskajā apvienībā "Jaunā vienotība" (JV), intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja politiķe.

Viņa skaidroja, ka līdz šim lēmumam bija jāiziet cauri nopietnam pārdomu procesam, jāsaprot, ko nozīmē darbs ...Komentāri