i6lUVaUfGNyZOkhVaRp2nFfprE0XADmpukEfnJA8
2039886

RFS uzvar Maķedonijā un sper vienu soli pretī nākamajai kārtai

Latvijas futbola komanda RFS ceturtdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā mačā viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Skopjes "Makedonija" vienību.

Vārtus RFS labā guva Andrejs Iličs.

Mačs aizritēja apmēram 37 grādu svelmē ar vairākām atveldzēšanās pauzēm.

Pirmajā puslaikā rīdzinieki uzbruka vairāk un pārsvars realizējās Iliča vārtu guvumā no tuvas distances, piespēli izdarot Sedrikam Kuadio. Spēles otrajā daļā laukuma saimnieki karstajos laikapstākļos jutās komfortablāk un biežāk nekā pirmajā puslaikā apdraudēja RFS vārtus, taču Viktora Moroza vadītā vienība uzvaru nosargāja.

Kompensācijas laika trešajā minūtē tuvu 2:0 panākšanai bija Kuadio, kurš trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Maču RFS vārtos sāka Jevgenijs Nerugals, kuru 18.minūtē nomainīja Pāvels Šteinbors.

Atbildes spēle notiks 20.jūlijā stadionā "Sloka". Šī pāra uzvarētāja divu spēļu summā otrajā kārtā stāsies pretī azerbaidžāņu Masaziras "Sabah".

Pirmās kārtas pirmo maču šobrīd aizvada "Riga", kas mājās tiekas ar Reikjavīkas "Vikingur".

Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā vietu jau nodrošinājusi "Auda", kas pagājušajā sezonā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā. Latvijas komanda, piedzīvojot debiju Eirokausos, otrajā kārtā stāsies pretī Trnavas "Spartak".

Grupu turnīra sasniegšanai nepieciešams pārvarēt trīs kvalifikācijas un "play-off" kārtu.

UEFA Konferences līgā ir Eiropā trešais spēcīgākais klubu turnīrs un aizvada savu trešo sezonu.

Fināls notiks 2024.gada 29.maijā, bet tā norises vieta vēl nav noteikta.

Iepriekšējās sezonas finālā Vesthemas "United" futbolisti finālā ar 2:1 pārspēja RFS pretinieci grupu turnīrā Florences "Fiorentina".

FIBA EuroBasket 2025 organizēšanai atvēlēts pusmiljons eiro

Valdība ceturtdien nolēma piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 520 000 eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem ("FIBA EuroBasket 2025"...