19. jūnijā Valsts policija aizturēja vīrieti, kurš par samaksu izplatījis Latvijā aizliegto TV kanālu retranslēšanai paredzētas ierīces, tādējādi veicinot dezinformācijas izplatību sabiedrībā, ziņo Valsts policija.
Šā gada 19. jūnijā Valsts policija Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki par aizliegtu uzņēmējdarbību Rīgas pilsētas teritorijā aizturēja 1979. gadā dzimušu vīrieti. Veicot izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka viņš neilgā laika periodā par samaksu izplatījis speciāli pielāgotas ierīces, kuras nodrošināja iespēju to lietotājiem skatīties Latvijas Republikā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā neietvertas televīzijas programmas, tajā skaitā “NTV”, “Mir”, “Rosija”, “Pervij kanal”, kuras Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome bija aizliegusi retranslēt, tajā skaitā izplatīt, Latvijas teritorijā.
Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.
Valsts policija bija ieguvusi informāciju par kāda vīrieša prettiesiskām darbībām, izplatot ierīces, kas paredzētas Latvijā aizliegto TV kanālu retranslēšanai, tādējādi veicinot dezinformācijas izplatību sabiedrībā. Policija nekavējoties veica procesuālās darbības noziedzīga nodarījuma pārtraukšanai, aizturēja minēto personu un apzināja viņa klientu loku.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka vīrietis klientus sameklējis gan savu paziņu vidū, gan ievietojot sludinājumus dažādās interneta vietnēs.
Veicot vairākas sankcionētās kratīšanas Rīgā un Olaines novadā, policijas amatpersonas konstatēja un izņēma deviņas speciāli pielāgotās ierīces un to sastāvdaļas.
Kriminālprocesā 1979. gadā dzimušais vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Līdz šim viņš nebija nonācis policijas redzeslokā.
Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 208. panta – par nodarbošanos ar uzņēmējdarbību, attiecībā uz kuru pastāv speciāls aizliegums. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.
Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas virkne dažādu izmeklēšanas darbību, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.
Tāpat tiks vērtēta to personu atbildība, kas skatījušies aizliegtos TV kanālus.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā tiksies ar beļģieti Grētu Minnenu, kura kvalifikācijas izšķirošajā mačā pārspēja Latvijas otro raketi Darju Semeņistaju, noskaidrojās piektdien notikušajā izlozē.
Ostapenko WTA rang...
“Esošajam Rīgas domes deputātu sasaukumam ir jāturpina strādāt” – trīs frakcijas publicē paziņojumu
Rīgas domē ievēlētie deputāti no partiju apvienības "Jaunā VIENOTĪBA", Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģio...
Komentāri