Pēc vairāk nekā divus gadus ilguša darba uz filmēšanas laukuma maijā noslēgsies vēsturiskās spēlfilmas "Zeme, kas dzied" uzņemšana, un pēdējos kadrus kameras fiksēs kinopilsētiņā "Cinevilla", informēja filmas veidotāji.
Kinopilsētiņā rekonstruēta vēsturiskā Rīgas Latviešu biedrības nama aula, kur 1873.gadā ar Baumaņu Kārļa dziesmas "Dievs, svētī Latviju" pirmatskaņojumu tika atklāti pirmie Dziesmusvētki. Pēc šīs simboliskās ainas uzņemšanas filmas sagatavošana pāries montāžas un pēcapstrādes fāzē, lai jau šī gada novembrī filma par Pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem nonāktu uz kinoteātru ekrāniem.
Vēsturiskās spēlfilmas "Zeme, kas dzied" noslēdzošais filmēšanas posms tiks atklāts 5.maijā Rīgā, uzņemot ainas Vecrīgas ielās, kam sekos vairākas filmēšanas dienas citviet Latvijā. Pēdējā filmēšanas diena būs 14.maijā, kad kinopilsētiņā "Cinevilla" tiks īstenoti lielākie masu skati filmas uzņemšanas gaitā - lai atainotu pirmo latviešu dziedāšanas svētku atklāšanu Rīgas Latviešu biedrības nama aulā, filmēšanas laukumā pulcēsies ap 500 masu skatu dalībnieku.
Vēsturiskās spēlfilmas "Zeme, kas dzied" pirmizrāde paredzēta novembra sākumā, ieskandinot valsts svētku norises ar ekranizētu stāstu par Pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem, kas lika pamatu neatkarīgai Latvijas valstij.
Līdztekus filmai top projekts "Dziesmusvētki. Neizstāstītie stāsti", kas ļaus plašākai sabiedrībai gūt plašāku izpratni par latviešu dzīvi 19.gadsimtā, kad tika iedibināta Dziesmusvētku kustība. Tajā iekļauts filmas scenārija autoru Daiņa Īvāna un Māra Martinsona kopīgi rakstītais vēsturiskais romāns "Zeme, kas dzied. 1873.gads" par pirmo dziedāšanas svētku rašanos, izglītojošā platforma "zemekasdzied.lv", kurā vienuviet pieejami populārzinātniski raksti un podkāsti, kā arī virtuālā dziesmu svētku kora vietne "filmaibut.lv". Maija nogalē arī tiks atklāta filmai veltīta izstāde laukumā pie tirdzniecības centra "Origo".
Filmas "Zeme, kas dzied" tēlos iedzīvojas Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas.
Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators - Jānis Jurkovskis, scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Īvānu. Filmas komponists ir Jēkabs Jančevskis, mākslinieks Mārtiņš Kalseris, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece - Beata Rjabovska. Filma top studijā "K Films", producente - Linda Krūkle.
Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Olborgā, viesojoties pie Dānijas, aizvadīs savu pēdējo pārbaudes maču pirms Rīgā un Tamperē gaidāmā pasaules čempionāta.
Mačs sāksies plkst.20 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot kanālam TV6.
Latvijas izlases...
Tuvojoties Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai, iedzīvotājus aicina piedalīties iniciatīvā "Balsu talka", kas palīdzētu modernajām tehnoloģijām apgūt latviešu valodu.
Kā norāda iniciatīvas pārstāve, veltot dažas minūtes laika, ikvienam ir iespēja d...
Komentāri