Aizvadītajā naktī plkst.3 Latvijā notikusi pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.
Laika maiņa notiek, ņemot vērā, ka Eiropas Savienības (ES) līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts. Šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība - vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Jau ziņots, ka 2018.gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama.
EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, ES līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts.
Latvijas valdība nolēma, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas.
Svētdien palaikam līs un debesis klās mākoņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
Priekšpusdienā atsevišķos rajonos saglabāsies migla, dūmaka. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš, bet gaisa temperatūra...
Baltijas valstis sniedz vislielāko atbalstu Ukrainas karā, taču tās nav sacensības, sestdien Krievijas opozīcijas organizācijas "Brīvās Krievijas forums" rīkotajā 4.Pretkara konferencē sacīja diplomāts, bijušais Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekst...
Komentāri