Ziemeļkorejas armija pirmdien paziņojusi, ka nesen izšautās raķetes bijušas izmēģinājums iespējamiem uzbrukumiem Dienvidkorejas un ASV mērķiem, piemēram, gaisa spēku bāzēm un operāciju vadības sistēmām.
Pagājušajā nedēļā Ziemeļkoreja izšāva desmitiem raķešu Japāņu jūras virzienā, un tādēļ vairākos Dienvidkorejas un Japānas apgabalos tika izsludināti aicinājumi iedzīvotājiem evakuēties.
Ziemeļkoreja šādi reaģēja uz ASV un Dienvidkorejas kopīgajām militārajām mācībām "Vigilant Storm", kuras uzskata par izmēģinājumu uzbrukumam Ziemeļkorejai.
Vairāku ekspertu skatījumā Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns izmantojis šīs mācības kā ieganstu, lai modernizētu kodolarsenālu un stiprinātu savu ietekmi potenciālajās sarunās nākotnē ar Vašingtonu un Seulu.
ASV un Dienvidkoreja uzsvēra, ka turpinās kopīgās militārās mācības, un brīdināja Ziemeļkoreju, ka kodolieroču izmantošana nozīmētu Kima režīma beigas.
Ziemeļkorejas armija pirmdien paziņoja, ka nesenie raķešu izmēģinājumi ietvēruši arī ballistiskās raķetes ar izkliedējošām kaujas galviņām un pazemes infiltrācijas kaujas galviņām, kas paredzētas, lai veiktu triecienus ienaidnieka gaisa bāzēm, "zeme-gaiss" tipa raķetes, kas paredzētas ienaidnieka lidaparātu iznīcināšanai dažādos augstumos un attālumos, un stratēģiskās spārnotās raķetes, kas nokrita starptautiskajos ūdeņos aptuveni 80 kilometrus no Dienvidkorejas dienvidaustrumu piekrastes pilsētas Ulsanas.
Vēl Ziemeļkorejas armija pavēstīja, ka tā veikusi arī svarīgu ballistiskās raķetes izmēģinājumu ar īpašu funkcionālu kaujas galviņu, kuras uzdevums ir "paralizēt ienaidnieka operāciju vadības sistēmu". Tas varētu nozīmēt elektromagnētisko impulsu uzbrukumu simulāciju, taču vairāki novērotāji šaubās, vai Ziemeļkorejas rīcībā ir šādas tehnoloģijas.
Ziemeļkorejas armijas paziņojumā nav minēta pagājušajā nedēļā izšautā starpkontinentālā ballistiskā raķete, kuras mērķis esot bijis trāpīt ASV cietzemei, lai gan Ziemeļkorejas galvenais laikraksts publicēja attēlu ar raķeti, kas līdzīga starpkontinentālai ballistiskajai raķetei, norādot, ka tā tika palaista pagājušajā nedēļā.
Vairāku ekspertu skatījumā daudzas citas pagājušajā nedēļā palaistās Ziemeļkorejas raķetes bija tuvas darbības rādiusa raķetes, kas spējīgas nest kodolieročus un trāpīt militārajiem mērķiem Dienvidkorejā, tai skaitā ASV militārajām bāzēm.
Dienvidkorejas armija apšaubīja Phenjanas paziņojumus par tās izšautajām raķetēm, norādot, ka nav konstatējusi vadāmo raķešu palaišanu, kā arī norādīja uz būtisku apstākli, ka Ziemeļkorejas armijas paziņojumā nav minēts starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājums, kas, kā ziņoja Seula, bijis neveiksmīgs.
Komentāri