lv
l3yv6cSEez9K0CPdOK0xmIFbu7y3yFMWUYxr939z
5013

Smiltēns 14.Saeimas komisiju veidošanu saskata pēc valdības aprišu noteikšanas

Smiltēns 14.Saeimas komisiju veidošanu saskata pēc valdības aprišu noteikšanas
Rīga, 1.nov., LETA.  14.Saeimas komisiju sastāvs būtu veidojams pēc tam, kad būs skaidras jaunās valdības aprises, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja Saeimas priekšsēdētāja amatā tikko ievēlētais Edvards Smiltēns (AS).

Rīga, 1.nov., LETA.  14.Saeimas komisiju sastāvs būtu veidojams pēc tam, kad būs skaidras jaunās valdības aprises, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja Saeimas priekšsēdētāja amatā tikko ievēlētais Edvards Smiltēns (AS).

Saeimas priekšsēdētājs norādīja, ka Saeimas komisijām jāsāk strādāt iespējami ātri, taču to kvalitatīvi var izdarīt tikai tad, kad ir zināmas valdības aprises, lai komisiju sastāvu varētu vai nu spoguļot, vai "veidot pa diagonāli".

"Šis [valdības aprises] ir jāzina, lai mēs varētu kvalitatīvi izveidot sastāvu, kas varētu ļoti cieši strādāt ar valdību, risinot ļoti svarīgas lietas," skaidroja Smiltēns.

Tāpat viņš norādīja, ka Saeimas darbā aktīvāk jāiesaista opozīcija, kā arī opozīcijai būtu jāpiedāvā arī vadīt kādas no Saeimas komisijas. Vienlaikus Smiltēns sola neļaut no Saeimas tribīnes nodarboties ar citu kolēģu apvainošanu, demagoģiju un populismu - viņš apņēmies strikti sekot sēdēs paustajam, plānojot aizliegt minētās aktivitātes.

Līdz ar Smiltēnu Saeimas priekšsēdētāja amatam "Apvienotais saraksts" (AS) izskatīja arī AS politiķa Māra Kučinska kandidatūru, taču politiskā spēka valde pieņēma lēmumu amatam virzīt Smiltēnu.

Viņš pauda, ka AS katram amatam ir vairāki kandidāti un Saeimas spīkera amats nebija izņēmums. Piemēram, Saeimas frakcijas vadītāja amatam AS esot pat trīs kandidāti.

Kā ziņots, deputāti otrdien ievēlēja jauno 14.Saeimas Prezidija sastāvu - parlamenta priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, kā arī Saeimas sekretāru un viņa biedru.

Jaunajā Saeimas Prezidijā būs pārstāvēti potenciālās koalīcijas politiskie spēki "Apvienotais saraksts" (AS), "Jaunā vienotība" (JV) un Nacionālā apvienība (NA), kā arī iezīmētajā opozīcijā nokļuvušās partijas - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Progresīvie".

Savus pārstāvjus amatiem Saeimas Prezidijā virzīja arī potenciālās opozīcijas partijas "Stabilitātei!" un "Latvija pirmajā vietā", taču šiem kandidātiem neizdevās iegūt balsu pārsvaru.

Balsojumā par 14.Saeimas priekšsēdētāju balsu vairākumu ieguva politiskā spēka AS pārstāvis Edvards Smiltēns.

Par parlamenta priekšsēdētāja biedriem deputāti ievēlēja JV pārstāvi Zandu Kalniņu-Lukaševicu un NA politiķi Jāni Grasbergu.

14.Saeimas sekretāra amatā stāsies ZZS pārstāvis Armands Krauze. Par viņa biedri savukārt deputāti ievēlēja partijas "Progresīvie" pārstāvi Antoņinu Ņenaševu.

Lemjot par 14.Saeimas Prezidija locekļiem, lielākoties atšķirīgi no vairākuma balsojuši "Stabilitātei!" deputāti.

Balsošanas process par visiem Saeimas Prezidija kandidātiem kopumā aizņēma apmēram piecas stundas.

Bolsonaru sola 'pakļauties' konstitūcijai
Līdzšinējais Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru otrdien paziņojis, ka "pakļausies" konstitūcijai, lai gan savā īsajā uzrunā tā arī nepieminēja savu sakāvi vēlēšanās, kurās ar niecīgu balsu pārsvaru uzvarējis viņa sāncensis - kreisi noskaņotais ekspr...
Sākotnējās aplēses: Netanjahu parlamenta vēlēšanās varētu iegūt vairākumu
Izraēlas bijušais premjerministrs Benjamins Netanjahu varētu būt ieguvis vairākumu otrdien notikušajās parlamenta vēlēšanās, liecina sākotnējās aplēses, lai gan, turpinoties balsu skaitīšanai, situācija var mainīties.
Beneša līnija – grandioza čehoslovāku bunkuru sistēma, kas izrādījās bezjēdzīga
Grandiozu cietokšņu liktenis bieži vien iegrozās tāds, ka lielas kaujas tie nemaz nepiedzīvo un savu funkciju – aizsargāt valsti – nepilda. Zigfrīda līnijā Vācijas rietumos 2. pasaules kara sākumā glabāja kartupeļus, bet tai pretī esošo franču Mažino l...


Komentāri