lv
BhAoFz8X35Fd77mJqRsmXgfvKNWX5YtdiBYIsCQK
4708176

«‎The Baltic Sisters»: «‎Mūsu pirmais albums ir kā vārti...» (+VIDEO)

«‎The Baltic Sisters»: «‎Mūsu pirmais albums ir kā vārti...» (+VIDEO)

Dziedātājas sniedz arī meistarklases igauņu, latviešu un lietuviešu tradicionālajā dziedāšanā.

Grupa "The Baltic Sisters" laiž klajā debijas albumu "Värav / Vārti / Vartai" (igauņu, latviešu un lietuviešu valodā "vārti"), kuru izdod Vācijas izdevniecība CPL-Music. Albuma atklāšanas koncerti notiks visās trijās Baltijas valstīs, tostarp Latvijā 29.martā.

"The Baltic Sisters" ir starptautisks tradicionālās mūzikas projekts, kas dzimis 2022.gada nogalē, kad pasaules mūzikas izstādē WOMEX Lisabonā Portugālē satikās igauņu, latviešu un lietuviešu dziedātājas. Grupas dalībnieces, kuras sākotnēji vienoja aizraušanās ar sutartinēm - arhaiskām lietuviešu daudzbalsīgām dziesmām, tagad ir paplašinājušas repertuāru, iekļaujot arī igauņu un latviešu tautas dziesmas. "Esam kā māsas un dalāmies ar mūsu muzikālo mantojumu - atrodam gan pārsteidzošas līdzības, gan atšķirības, kas bagātina mūsu pieredzi," uzsver grupas dalībnieces. The Baltic Sisters sastāvā ir četras dziedātājas - Liene Skrebinska un Vineta Romāne no Latvijas, Mariona Selgalla no Igaunijas un Laurita Peleniūte no Lietuvas.

Albumā apkopotas daudzbalsīgas tautas dziesmas grupas aranžējumā - garais sauciens no Dienvidkurzemes, liriska dziesma "Soka saule rītiedama" no Latgales, UNESCO pasaules mantojuma sarakstā esošās lietuviešu sutartines un Igaunijas setu dziesmas, kā arī vairāki skaņdarbi, kuros savijusies visu triju valstu etniskā mūzika. Grupas dalībnieces stāsta: "Mūsu pirmais albums ir kā vārti uz Baltijas valstu tradicionālās mūzikas pasauli, kādu mēs to dzirdam, jūtam un stāstām par to tālāk. Albumā apkopojām dziesmas, caur kurām mēs satikāmies un iepazinām viena otru."

Lai arī grupa pastāv tikai nedaudz vairāk kā divus gadus, tomēr tā jau ir piedalījusies nozīmīgākajos tradicionālās mūzikas festivālos Baltijā - Lietuvas etnomūzikas festivālā Menuo Juodaragis 2023.gadā, Valmiermuižas Etnomūzikas festivālā Latvijā 2024.gadā, Vīlandes folkmūzikas festivālā Igaunijā 2024.gadā, kā arī citos pasākumos, piemēram, festivālā Buskers les Neuchatel Šveicē. Šogad 3.-5.aprīlī grupa piedalīsies lielākajā Igaunijas mūzikas industrijas pasākumā Tallinn Music Week.

Dziedātājas sniedz arī meistarklases igauņu, latviešu un lietuviešu tradicionālajā dziedāšanā, pievēršot klausītāju uzmanību svarīgākajām katras tautas dziesmu īpatnībām. Kā atzīst festivālu un koncertu organizētāji, tāpat arī klausītāji, grupas unikalitāte slēpjas spējā parādīt kopīgo un atšķirīgo igauņu, latviešu un lietuviešu tradicionālajā dziedāšanā.

Albuma ierakstos skan arī kokles (Liene Skrebinska), shruti box, bungas, māla putni (Laurita Peleniute), basģitāra, ģīga, perkusijas un vargāns (Gatis Gaujenieks).

Albums ir ierakstīts Viļņā, Lietuvā (skaņu režisors Tadas Dešukas) un Rīgā, Latvijā (skaņu režisors Gatis Gaujenieks), to miksēja un māsterēja Gatis Gaujenieks studijā GEM Plus. Albuma dizainere ir Ieva Vaivaraite-Ošikiene.

Noskaidroti LTV dziesmu konkursa "Supernova" 10 finālisti

Sestdienas vakarā notika Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa "Supernova" pusfināls, kurā izraudzīti desmit finālisti, kas cīnīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Sestdien, 8.februārī, uz "Supernovas" fināla skatuve...

ASV izraidāmo ārvalsnieku sarakstā arī 125 Latvijas valstspiederīgo

ASV Imigrācijas un muitas dienesta (ICE) sarakstā ar gandrīz pusotru miljonu ārvalstnieku, par kuriem pieņemts lēmums par deportāciju, ir 125 Latvijas valstspiederīgo, atsaucoties uz ASV mediju publicētu sarakstu, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorgani...

Ornitologi Latvijā saskaitījuši 56 putnu sugas (+VIDEO)

Šoziem akcijas laikā visbiežāk ziņots par lielās zīlītes, zilzīlītes, dzilnīša, lauku zvirbuļa un pelēkās vārnas novērojumiem.

Šoziem Latvijas Ornitoloģijas biedrības rīkotās akcijas "Ziņo par putniem dārzā 2025" laikā janvāra pirmajā nedēļas nogalē pie...



Komentāri