lv
TnmTZQTbNla0cmAx8Y0tf2Wt04JX1TFg7wfg9hZv
454080

Nav zināms vai ECT Latvijai ļaus iesaistīties lietā «Ukraina pret Krieviju»

Nav zināms vai ECT Latvijai ļaus iesaistīties lietā «Ukraina pret Krieviju»

Kopumā 25 valstis, tostarp arī Latvija, kuras Eiropas Cilvēktiesību tiesai (ECT) lūgušas atļauju iesaistīties trešās puses statusā lietā "Ukraina pret Krieviju", vēl nav saņēmušas no ECT informāciju par to, vai šie lūgumi ir apmierināti, norādīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.

Atsaucoties uz Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, Latvija 9.augustā iesniedza ECT lūgumu atļaut iesaistīties trešās puses statusā Ukrainas prasībā pret Krieviju. Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad Latvija, īstenojot savas konvencijā ietvertās tiesības, lūdz atļauju ECT iesaistīties trešās puses statusā starpvalstu lietā.

ĀM preses sekretāre skaidroja, ka patlaban visas valstis, kuras lūdza atļauju iesaistīties šajā lietā trešās puses statusā, joprojām gaida tālākās norādes no ECT, kas gadījumā, ja ECT atļaus valstīm iesaistīties tiesvedībā, ietvers norādes par to, kādiem jautājumiem valstis ir aicinātas pievērsties savos apsvērumos, kāds būtu apsvērumu apjoms un kādi būtu apsvērumu iesniegšanas termiņi. Līdz ar to Latvijas iesniedzamo apsvērumu saturs būs atkarīgs arī no ECT norādēm par tai nepieciešamo informāciju.

Eglīte piebilda, ka informācija par to, kad ECT varētu pieņemt lēmumu par to, kāda būtu turpmākā rīcība tiesvedībā, patlaban nav pieejama.

ĀM iepriekš skaidroja, ka starpvalstu lietas tiek iesniegtas saskaņā ar konvenciju, kas ļauj konvencijas dalībvalstij iesniegt sūdzību ECT par iespējamiem citas konvencijas dalībvalsts izdarītajiem pārkāpumiem. Starpvalstu sūdzības ir ārkārtas mehānisms, kas tiek izmantots ļoti retos gadījumos, parasti situācijās, kad ir nopietnas bažas par sistemātiskiem un ilgstošiem cilvēktiesību pārkāpumiem, tai skaitā masveida cilvēktiesību pārkāpumiem bruņoto konfliktu laikā.

Valstis, kas lūgušas atļauju iesaistīties trešās puses statusā lietā "Ukraina pret Krieviju", ir Austrija, Beļģija, Horvātija, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Īrija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Islande un Lielbritānija.

ISW: Krievija grib gūt labumu no Rietumu vēlmes pēc sarunām
Krievija grib gūt labumu no Rietumu vēlmes pēc sarunām, cenšoties likt Rietumu politiķiem sajust nepieciešamību piekāpties Maskavai, vilinot to pie sarunu galda, jaunākajā analīzē par Krievijas iebrukumu Ukrainā norāda ASV Kara studiju institūts (ISW).
Dziesmu un deju svētku biļešu tirgotājs nedrīkstēs ieturēt pakalpojuma maksu

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojuma iepirkumā ir iekļauts nosacījums, ka biļešu tirgotājs nedrīkstēs no pircēja ieturēt papildu maksu, informēja Dziesmu ...

Krievija, iestājoties bargam salam, var veikt masīvu raķešu triecienu Ukrainai, pieļauj Podoļaks
Krievija var veikt jaunu masīvu raķešu triecienu Ukrainai, kad iestāsies bargs sals, paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihailo Podoļaks.


Komentāri