lv
NOxIjiHUhDPT1ark4Wcznf6PEupOa8LeJvychB1J
4478043

Mūžībā devusies Dailes teātra aktrise

Mūžībā devusies Dailes teātra aktrise

Mūžībā devusies kādreizējā Dailes teātra aktrise Ludmila Tarasova.

Kā informē Dailes teātris, Ludmila Tarasova bija viena no Dailes teātra aktieru 3. studijas absolventēm un teātrī strādāja no 1962. gada līdz 1995. gadam. Izrādēs nospēlētas vairāk nekā 80 dažādas raksturlomas. Ludmila Tarasova lepojās ar piederību ventiņiem, taču pirms tur nonāca, viņas ģimene piedzīvoja daudz dramatisku laiku un notikumu. Dzimusi Arhangeļskā, kara laikā ar ģimeni evakuēta uz Vāciju, bet 1947. gadā, pārdzīvojušas virkni sāpīgu zaudējumu, nu vairs tikai ar mammu atbraukušas uz Latviju. Tā bijusi vecāsmātes vēlēšanās, lai kāds atgriežas Latvijā. 1959. gadā Ludmila beigusi Ventspils mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu. Iestāšanās Dailes teātra aktieru studijā bijusi likumsakarība, jo jau no agras bērnības Ludmila sapņojusi par aktrises profesiju. Diplomdarbos Ludmila Tarasova spoži atveidoja Lisī Īva Žamiaka lugā “Pajumti Matuflo ģimenei” (rež. P. Pētersons), bija Ludmila Gunāra Priedes speciāli diplomdarbiem rakstītajā lugā “Nāk dēli mājās” (rež. P. Pētersons). Pabeidzot studijas, viņas talantu novērtēja Smiļģis un viņa kļuva par Dailes teātra aktrisi. Par aktrisi savulaik teātrī sacīts: “Apveltīta ar skatuvisku temperamentu, plastiku, izteiksmīgu ķermeni un centību. Muzikāla. Pie tam raksturīgi ir tas, ka viņa, patstāvīgi sagatavojot lomas, prata atrast jaunas, interesantas nianses, kas bagātināja un padziļināja skatuves tēla jēgu un būtību.” Īpaši izceļamas ir vairākas lomas, piemēram, Aņas loma Radzinska lugā “Filma top…”, kā arī Anitras loma Ibsena lugā “Pērs Gints”. “Bet laikam jau raksturīgākā iezīme, kas piemīt Ludmilai, ir mūžīga neapmierinātība ar padarīto, vēlēšanās ielikt katrā darbā maksimālo sirds kvēli,” tā par aktrises spilgtāko lomu atveidojumu teikts kādā teātra arhīva avīžrakstā. Paralēli darbam teātrī Ludmila Tarasova piedalījusies radio un TV iestudējumos, kā arī filmējusies tādās kinofilmās kā "Klāvs, Mārtiņa dēls", "Tauriņdeja" u. c. Sagatavotas vairākas dzejas koncertprogrammas, piemēram, Olgas Lisovskas dzejas kompozīcija kopā ar komponistu Ungaru Savicki, Mirdzas Ķempes dzejas kompozīcija kopā ar pianistu, profesoru Hermani Braunu, Friča Bārdas dzejas izrāde "Dzīvība", kas tapa kopā ar komponistu Imantu Zemzari un režisoru Kārli Auškāpu, kā arī daudzas citas. Pēc Dailes teātra lielu daļu sava mūža Ludmila veltījusi pedagoga darba aicinājumam, savas skatuves zināšanas un profesionālo pieredzi nododot nākamajām paaudzēm. Viņa bija aktieru meistarības un grima mākslas pedagoģe gan Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, gan Latvijas Kultūras darbinieku tehnikumā, kā arī pasniedzēja Skolēnu (Pionieru) pils teātra studijā “Zīļuks”. Atvadīšanās no Ludmilas Tarasovas sestdien, 14. decembrī, plkst. 10.00 Rīgas Krematorijā.
Latvija un Šveice kopīgi attīsta nākotnes akumulatoru (+VIDEO)

Laboratorijas zinātnieki šajā projektā radīs baterijas ar ilgāku kalpošanas laiku un lielāku jaudu.

Latvijas universitātes un pētniecības institūti šajā Šveices un Latvijas sadarbības programmas LACISE projektā sadarbojas ar Šveices partneriem no Pola Š...

Ostapenko/Kičenoka netiek pie WTA gada labākā dubultspēļu dueta balvas

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko un ukrainiete Ļudmila Kičenoka netika pie Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) gada labākās dubultspēļu komandas balvas.

Par gada labāko duetu tika atzītas Parīzes olimpisko spēļu uzvarētājas itālietes Jasmīne Paolīni un ...

Vēstnieks: Ukrainas armijā lādiņu bads samazinājies, bet trūkst smagās tehnikas

Ukrainas armijā lādiņu bads samazinājies, bet trūkst smagās tehnikas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava.

Ukrainas iespējas aizsargāties ir saglabājušās. Krievija virzās uz priekšu ma...



Komentāri