"Amerikas brīnums" ir filmēts vairākās vietās ASV un Apvienotajā Karalistē.
Šonedēļ pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" stājusies starptautiski atzītā latviešu komponiste Lolita Ritmane, lai ierakstītu skaņu celiņu ASV spēlfilmai "Amerikas brīnums" ("The American Miracle"), kas uz ekrāniem visā pasaulē parādīsies nākamā gada vasarā.
Vēl novembra sākumā orķestris ierakstīja Ērika Ešenvalda mūziku, bet nākamā gada pirmajā pusē ar Liepājas Simfonisko orķestri jau atkal sadarbosies britu ierakstu kompānija "Toccata Classics", savukārt kopā ar nacionālo ierakstu kompāniju "Skani" orķestris pievērsīsies Andra Dzenīša mūzikas albuma tapšanai.
ASV kinostudijas "Heroic Pictures" komanda ir gandarīta ar darba procesu, kas šobrīd norit Liepājas koncertzālē. Ieraksti jaunās spēlfilmas "Amerikas brīnums" skaņu celiņam Latvijā norisinās jau no 16.novembra. Filmas izpildproducents Ralfs Augstroze mūzikas ierakstam piesaistījis gan Liepājas Simfonisko orķestri, gan Valsts akadēmisko kori "Latvija". Ieraksts ar kori Latvijas Radio studijā jau noticis.
"Esmu jau strādājusi pie vairākiem nozīmīgiem projektiem ar Latvijas koriem, orķestriem un mūziķiem," stāsta Lolita Ritmane. "Viens no tiem bija mana mūzika nozīmīgajai latviešu kinofilmai "Dvēseļu putenis". Liels gods un liels prieks, ka Ralfs mani lūdza komponēt šīs jaunās spēlfilmas skaņu celiņu, kā arī ierakstīt to kopā ar pasaules labākajiem mūziķiem!"
"Amerikas brīnums" ir filmēts vairākās vietās ASV un Apvienotajā Karalistē, un tajā stāstīts par ASV dibināšanas laika posmu no 1750. līdz 1826.gadam. Filma balstīta amerikāņu bestselleru autora Maikla Medveda grāmatā un tiks izlaista nākamā gada vasarā, gadu pirms ASV 250.gadadienas svinībām 2026.gadā.
Liepājas Simfoniskā orķestra pirmā sastapšanās ar Lolitu Ritmani notika 2009.gadā, kad tika ierakstīts dziedātājas Lindas Leen Ziemassvētku albums "Ziemasskaņas", un Lolita Ritmane veidoja aranžijas un jaunas interpretācijas labi pazīstamām Raimonda Paula un citu pasaules klasiķu melodijām.
Orķestris regulāri piedalās gan pirmatskaņojumos, gan pasūta jaundarbus, par ko arī saņemts ne mazums balvu. Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Guntis Kuzma par sava darba galveno prioritāti nosaucis latviešu mūzikas atskaņošanu, ierakstīšanu un jaundarbu pasūtīšanu mūsu komponistiem, kas arī konsekventi tiek īstenota.
Novembra sākumā Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar saksofonistu Oskaru Petrauski angļu diriģenta Duglasa Bostoka (Douglas Bostock) vadībā ieskaņoja Ērika Ešenvalda saksofonkoncertu "Arktikas vīzijas: Jūra", ko orķestris pirmatskaņoja 2020.gadā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā. Šis koncerts būs stūrakmens topošajam Oskara Petrauska soloalbumam ar Ērika Ešenvalda mūziku. Kā īpašās viešņas albuma tapšanā piedalīsies operdziedātāja Marina Rebeka un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema.
Sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju "Skani" nākamgad iecerēts izdot jau sen gaidītu Andra Dzenīša mūzikas albumu. 2018.gadā Gunta Kuzmas vadībā orķestris Liepājā pirmatskaņoja Dzenīša Pirmo simfoniju "Mīlestība ir stiprāka", kuras ieraksts tiks iekļauts šajā albumā. Orķestra 144. sezonas atklāšanā tapis koncertieraksts komponista jaunākajam veikumam - skaņdarbam "Vientuļā priede. Falsifikācija un epitāfija", kas veidots no Emīla Dārziņa pazudušā simfoniskā darba lauskām. Nākamgad orķestris ierakstīs arī Andra Dzenīša Otro simfoniju "Silts vējš".
Janvārī Liepājā atgriezīsies britu ierakstu kompānija "Toccata Classics", lai strādātu pie kārtējā britu mūzikas ieraksta. Orķestrim jau labi pazīstamā diriģenta Pola Manna (Paul Mann) vadībā šoreiz tiks ieskaņota komponista Tomasa Barona Pitfīlda mūzika. Šajā ierakstu sesijā kopā ar orķestri muzicēs arī Tasmānijas Simfoniskā orķestra koncertmeistare Emma Makgrēta (Emma McGrath).
Orķestrim savulaik izveidojusies cieša sadarbība ar ierakstu izdevniecībām "Toccata Classics", "Wergo" un "Odradek Records", kura izdotajam albumam "Kurzemes skaņas" ("Kurland Sounds") "BBC Music Magazine" veltīja sajūsminātus vārdus: "Tā ir spirdzinoša latviešu mūzikas izlase, kurā elpu aizraujoši un gluži operiskā intensitātē spoži apvienojas austrumu kolorīts un rietumnieciska sonorika." Arī daudzi nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" izdotie albumi ir izpelnījušies kritiķu atzinību.
“Sigma-1 Europe” pulcē 24 valstu dažādu disciplīnu zinātniekus.
Starpvalstu zinātnieku apvienība “Sigma-1 Europe” darbojas pašreiz vēl maz izprastā Sigma-1 proteīna pētniecībā. Par šīs apvienības priekšsēdētāja vietnieci ir ievēlēta Latvijas Organiskās ...
Komentāri