lv
p7brsw5Y0brsFGyohx2UAuWvCuDOmDmx3BbsrxX6
4399775

Inese Lībiņa-Egnere: Rīgā jāpanāk progress Īpašā tribunāla izveidē

Inese Lībiņa-Egnere: Rīgā jāpanāk progress Īpašā tribunāla izveidē

Šodien Rīgā notiek starptautiska sanāksme, kurā tiek izstrādāti tiesiski mehānismi, lai izveidotu Īpašo tribunālu agresijas noziegumam pret Ukrainu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tikās ar Ukrainas Valsts prezidenta kancelejas priekšsēdētāja vietnieci Irīnu Mudru (Iryna Mudra), kā arī Ukrainas tieslietu un ārlietu ministriju pārstāvjiem, lai diskutētu par Krievijas atbildības jautājumiem. Šodien, 22.novembrī, Rīgā notiek starptautiska sanāksme, kurā tiek izstrādāti tiesiski mehānismi, lai izveidotu Īpašo tribunālu agresijas noziegumam pret Ukrainu.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere: "Vēlamies, lai Rīgas sanāksme kļūtu par nozīmīgu soli Īpašā tribunāla izveides procesā, virzot diskusijas no ekspertu uz politisko līmeni. Lai to panāktu, ir būtiski aktīvi strādāt pie kompromisu atrašanas, sadarbojoties ar starptautiskajiem partneriem un demonstrējot kopīgu apņēmību nodrošināt taisnīgumu un atbildību par pastrādātajiem noziegumiem globālā mērogā. Mums kopīgiem spēkiem Krievija ir jāaptur - tas ir visas Eiropas drošības jautājums."

Tikšanās laikā Ukrainas puse pauda pateicību Latvijai par aktīvo atbalstu un sanāksmes organizēšanu, kā arī cerību, ka jau nākamgad būs iespējams panākt politisko vienošanos par īpašā tribunāla izveidi. Tāpat tika diskutēts par sadarbību reģionālajos formātos tieslietu ministru ietvaros un nākotnes prioritātēm, tostarp zaudējumu reģistra paplašināšanu un aktīvāku darbību Krievijas iesaldēto aktīvu nodošanā Ukrainai.

Tiekoties tika apspriests arī Zaudējumu reģistrs par Krievijas pastrādātajiem noziegumiem, kas 2023.gada maijā izveidots ar 43 valstu un Eiropas Savienības atbalstu. Līdz šim iesniegti vairāk nekā 12 000 pieteikumu. Nākotnē plānots izveidot pilnīgu kompensācijas mehānismu un iesaistīt vairāk valstu.

Tika apspriesti arī jautājumi par Krievijas Centrālās bankas aktīvu mobilizāciju un iespēju izmantot iesaldētos līdzekļus Ukrainas atbalstam, kā arī par Latvijas lomu starptautiskajā koalīcijā ģimenēm nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanai. Ir jāmeklē veidi, kā atgriezt nolaupītos bērnus, kurus Krievija nelikumīgi deportējusi un veic piespiedu asimilāciju. Kopš 2022.gada 24.februāra Krievija ir deportējusi vismaz 20 000 Ukrainas bērnu, no kuriem Ukrainai līdz šim izdevies atgriezt apmēram 1000 bērnu.

Evika Siliņa: "Rail Baltica" ir nozīmīgs militārās mobilitātes projekts

Baltijas Ministru padomes Premjerministru sanāksmē Ministru prezidente Evika Siliņa ar Lietuvas un Igaunijas premjeriem vienojusies par kopīgu koordināciju "Rail Baltica" jautājumos, lai nodrošinātu projektam nepieciešamo finansējumu un iedzīvotāji pēc...

Latvijas uzņēmumi par pamatkapitālu maksās ar kriptovalūtu (+VIDEO)

Ir paredzēts noteikt prasību, ka kriptoaktīvi jāiegulda nevis t.s. "privātajos makos", bet sadalītās virsgrāmatas adresē.

Gatavojoties Eiropas Savienības kriptoaktīvu regulas (MiCA) ieviešanai, Saeima apstiprinājusi grozījumus Komerclikumā, kā rezultātā...

Kažociņš: Baltijas valstis ir tehnoloģiski ļoti ievainojamas

Baltijas valstis ir tehnoloģiski ļoti ievainojamas, un tas ir jāsaprot, komentējot konstatētos zemūdens kabeļu bojājumus Baltijas jūrā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja bijušais Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos ...



Komentāri