Projekta īstenošanai no 2025. līdz 2028. gadam ir piešķirts teju 5 000 000 eiro finansējums.
Sadarbojoties dažādām ieinteresētajām pusēm no Latvijas un Igaunijas, tostarp akadēmiskajām institūcijām, valsts aģentūrām, nozares pārstāvjiem un nevalstiskajām organizācijām, projektā “MarTe: Jūras tehnoloģiju izcilības centrs ilgtspējīgai zilajai ekonomikai Baltijas jūrā” tiks veidota pētniecības un inovācijas stratēģija, kas nodrošina ilgtermiņa ceļvedi tehnoloģiju, sociālai un ekonomiskai attīstībai t.s. zilajā ekonomikā. Projekta mērķis ir veicināt inovācijas, ilgtspējīgas tehnoloģijas un zinātnes un biznesa sadarbību Baltijas reģionā.
Tāpat projektā īpašs uzsvars tiks likts uz testa vides regulatīvās smilškastes tiesību aktu pārskatīšanu gan Latvijā, gan Igaunijā, lai veicinātu inovāciju un piekļuvi jūras teritorijām jaunu tehnoloģiju testēšanai. Koordinācijas un atbalsta darbību projekts “MarTe” koncentrējas uz jūras tehnoloģiju un inovāciju attīstību, vēršot īpašu uzmanību uz atjaunojamo enerģiju jūrā, viedo ostu attīstību un jūras vides aizsardzību.
Latviju šajā projektā pārstāv Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Pasaules Dabas fonds, “Baltijas krasti”, Ventspils brīvosta un Ventspils Augstskola, savukārt projekta vadošais partneris un koordinators ir Igaunijas Vides investīciju centrs, ziņo vietne labsoflatvia.lv.
LIAA iesaistās projektā ar dažādām aktivitātēm, tostarp nacionālo pētniecības un inovācijas stratēģiju izstrādi, analizējot esošās politikas un sagatavojot ieteikumus, kā arī kartējot ieinteresētās puses un vērtējot inovācijas ekosistēmu un komercializācijas iespējas. Tāpat LIAA piedalās regulatīvās smilškastes pakalpojuma izveidē un normatīvo aktu pielāgošanā, kā arī sniedz atbalstu jūras monitoringa tehnoloģijām un zilās ekonomikas inovāciju komercializācijas potenciāla izvērtēšanai. Aģentūra iesaistās arī jūras ekonomikas rīcības plāna un investīciju plānu sagatavošanā, mentorprogrammas izstrādē, kā arī piekrastes inovāciju un partnerību attīstībā.
Projekta īstenošanai no 2025. līdz 2028. gadam ir piešķirts teju piecu miljonu eiro finansējums. Šis projekts, kas tiek īstenots ar programmas “Apvārsnis Eiropa” apakšprogrammā “Izcilības centri”, paredz kopīgu Latvijas un Igaunijas jūras tehnoloģiju ekosistēmu attīstību, lai stiprinātu zilo ekonomiku, atbalstītu jaunuzņēmumus un mazos un vidējos uzņēmumus.
Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže (JV) devusies uz forumu "Sir Bani Yas" Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), uz kuru ieradies arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, tomēr ministres padomniece uzsver, ka nekāda mijiedarbība ar Krievijas pārs...
Eiropas Komisija (EK) nolēmusi piešķirt 60 miljonu eiro līdzfinansējumu pieciem projektiem, kuru starpā ir divi Latvijas militāro spēju attīstības projekti - "Patria" 6x6" bruņumašīnu un vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu "IRIS-T" iepirkum...
Komentāri