Uzsvērta nepieciešamība sadarboties, lai risinātu ieviešanas un regulēšanas problēmas, tādējādi stiprinot pozīcijas globālajā digitālajā tirgū.
Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (AmCham) ir laidusi klajā divus viedokļa ziņojumus, lai veicinātu inovācijas un progresīvo tehnoloģiju izmantošanu caur mākslīgā intelekta un precīzijas medicīnas straujākas attīstības iespējām. Ziņojumi izstrādāti, pamatojoties uz AmCham biedru - nozares ekspertu zināšanām. Izveidojot uz sadarbību vērstu ekosistēmu un mērķtiecīgi attīstot nepieciešamo infrastruktūru un zināšanas, Latvijai ir potenciāls kļūt par izcilības centru minētajās jomās, piesaistot investīcijas, veidojot jaunas ekonomiskās iespējas un veicinot inovācijas, kas sniedz labumu visai sabiedrībai.
Viedokļa ziņojums "Precīzijas medicīnas (PM) attīstība Latvijā - pievienotā vērtība pacientiem un cilvēkkapitāla attīstībai, iespēja ekonomikas izaugsmei" pasvītro precīzijas medicīnas pienesumu pacientiem un ekonomikai kopumā. PM piedāvā plašas iespējas veselības aprūpes inovācijām diagnostikas, ārstēšanas un datu apstrādes jomās. Dokumentā pausts aicinājums, ciešāk sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm, nodrošināt mērķtiecīgu precīzijas medicīnas attīstību Latvijā.
AmCham valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs uzsver: "Precīzijas medicīna ir stūrakmens nākotnes veselības aprūpes nodrošināšanā, kur datos balstīti lēmumi noteiks ne vien pacientu aprūpi, bet arī valsts veselības politiku. Investējot precīzijas medicīnas attīstībai nepieciešamajā infrastruktūrā un zināšanās, Latvija var kļūt par medicīnas izcilības centru, piesaistot globālus partnerus un veicinot inovācijas, kas sniedz labumu visai sabiedrībai."
"Veidojot un attīstot precīzijas medicīnas ekosistēmu, Latvija ne tikai uzlabos pacientu ārstēšanas kvalitāti, bet arī stiprinās savu pozīciju kā biomedicīnas inovāciju un precīzijas medicīnas pētniecības līderis Baltijā," pārliecību pauž AmCham viceprezidents un AmCham Precīzijas medicīnas darba grupas vadītājs Roberts Melbārdis.
Viedokļa ziņojums "Mākslīgā intelekta (MI) un digitālās jomas attīstība un mākslīgā intelekta iespēju apgūšana" uzsver digitālās transformācijas un MI nozīmi produktivitātes kāpināšanā un inovāciju veicināšanā. Tajā uzsvērta nepieciešamība sadarboties, lai risinātu MI ieviešanas un regulēšanas problēmas, tādējādi stiprinot Latvijas pozīcijas globālajā digitālajā tirgū.
"Latvija atrodas izšķirošā brīdī savā digitālās transformācijas ceļā. Lai gan ir panākts ievērojams progress, joprojām ir skaidri redzami izaicinājumi mākslīgā intelekta risinājumu ieviešanā un regulējumā, kas jārisina, lai nodrošinātu Latvijas ilgtermiņa konkurētspēju. Tādēļ uzskatu, ka vienota Mākslīgā intelekta akta pārņemšana un saskaņota īstenošana ir priekšnoteikumi, lai veicinātu inovācijas, nodrošinātu atbilstību un ļautu Latvijai attīstīties konkurētspējīgā, bezrobežu digitālajā tirgū. Nodrošinot kopīgu pieeju, Latvija var pilnībā izmantot mākslīgā intelekta un digitālo tehnoloģiju potenciālu, lai veicinātu produktivitāti, ekonomisko izaugsmi un sabiedrības labklājību," uzsver AmCham valdes loceklis, Ellex partneris un AmCham Digitālo lietu un mākslīgā intelekta darba grupas vadītājs Sarmis Spilbergs.
Nedēļa noslēgsies ar rudenīgi siltu, bet apmākušos dienu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģija un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.
Dienā saule mīsies ar mākoņiem, tomēr no rietumiem Latvijai pietuvosies ciklons, tādēļ no pēcpusdienas, sākot no di...
Iniciatīvu portālā "Mana balss" sākta parakstu vākšana par vietnes "Twitter" jeb "X" darbības ierobežošanu vai aizliegšanu Latvijā.
Kā iniciatīvas autors norādīts Gvido Oskars Grava. Viņš norāda, ka pēdējā laikā arvien vairāk dažādos ārvalstu ziņu medij...
Komentāri