lv
cihGyeHWDNG5UOEfbtDAbh13pG3zvq6QyqT8CFGN
4241018

Krimas platformas samits Rīgā pulcēs delegācijas no aptuveni 40 pasaules valstīm

Krimas platformas samits Rīgā pulcēs delegācijas no aptuveni 40 pasaules valstīm

Starptautiskās Krimas platformas trešais parlamentārais samits Rīgā 24.oktobrī pulcēs delegācijas no aptuveni 40 pasaules valstīm, informēja Saeimas Preses dienestā.

Samits tiek rīkots, lai vairotu starptautiskās sabiedrības izpratni un atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās. Tā mērķis ir izcelt Krievijas agresijas globālo ietekmi un turpināt starptautiski izgaismot agresora pastrādātos noziegumus.

Līdz šim dalību samitā apstiprinājušas Albānijas, Apvienotās Karalistes, Argentīnas, Austrijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Ganas, Grieķijas, Horvātijas, Lietuvas, Lihtenšteinas, Igaunijas, Islandes, Īrijas, Kanādas, Kipras, Jaunzēlandes, Maltas, Melnkalnes, Moldovas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Turcijas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas un Zviedrijas parlamentu delegācijas. Vairums parlamentu samitā būs pārstāvēti spīkeru līmenī.

Plānots, ka samitā piedalīsies arī starptautisko organizāciju - Eiropas Parlamenta, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas, Eiropas Padomes un NATO - Parlamentāro asambleju delegācijas.

Starptautiskās Krimas platformas parlamentārā samita rīkošana Rīgā ir daļa no Latvijas visaptverošā atbalsta Ukrainai un ieguldījums noteikumos balstītas starptautiskās kārtības stiprināšanā. Samits tiek rīkots ciešā sadarbībā ar Ukrainas parlamentu - Augstāko Radu.

Samita ietvaros plānoti arī vairāki citi pasākumi Ukrainas atbalstam, tostarp cilvēktiesību jautājumiem veltītas diskusijas, dokumentālās filmas "Krimas patiesā vēsture" seanss un citi pasākumi.

Starptautiskā Krimas platforma ir izveidota 2021.gadā kā valstu un valdību, parlamentu, ārlietu ministru un ekspertu līmeņa koordinācijas un konsultāciju formāts. Tā tika izveidota, lai veicinātu pasaules līderu un plašākas sabiedrības izpratni par Krimas pussalas pagaidu okupāciju un aneksiju, tās negatīvo ietekmi uz vietējo iedzīvotāju cilvēktiesībām, drošību Melnās jūras reģionā, globālo nodrošinātību ar pārtiku un uz noteikumiem balstītu pasaules kārtību.

Iepriekš Krimas platformas parlamentārie samiti ir notikuši Zagrebā un Prāgā, pulcējot parlamentāriešus no dažādām pasaules valstīm un starptautiskajām parlamentārajām organizācijām.

Daugavpilī tikai katrs piektais iedzīvotājs ir latvietis

Pēc iedzīvotāju skaita otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī šī gada sākumā latviešu īpatsvars bija 21%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vislielākā Daugavpilī pārstāvētā tautība ir krievi, kuru īpatsvars ir 46%. Četrās apkaimē...

Piemirstā asinspirts. Kas gūst labumu no pilsoņu kara Sudānā?
Pilsoņu karš Sudānā tās iedzīvotājiem nozīmē nāves draudus un badu, Eiropai – jaunus bēgļu miljonus, bet tikmēr Apvienotie Arābu Emirāti, lai gan noliedz savu iesaisti, kļuvuši par vienu no galvenajiem Sudānā nelegāli iegūtā zelta atmazgātājiem. Situāc...
Nākamgad injekcijas redzes saglabāšanai saņems 50 Latvijas pacienti (+VIDEO)

Medikamenti ir pieejami jau 20 gadus, taču mūsu pacienti joprojām gaida.

Līdz ar dzīves ilguma pagarināšanos redzes traucējumu īpatsvars pieaug. Aplēses liecina, ka būtiska daļa iedzīvotāju ikdienā ir spiesti sadzīvot ar sekām, ko izraisījis redzes zudu...



Komentāri