lv
kG0YIx1rj7cFkMb3slzSs7XiAdvCzWOFYdjkO1Vg
4225958

Aptauja: finanšu uzkrājumus veido 57% iedzīvotāju

Aptauja: finanšu uzkrājumus veido 57% iedzīvotāju

Latvijā finanšu uzkrājumus veido 57% iedzīvotāju, informēja nebanku kreditētāja "4finance" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju

Tostarp 38% aptaujāto norādīja, ka veido finanšu uzkrājumus ik pa laikam, neievērojot konkrētu regularitāti, bet 19% atzīmēja, ka papildina savu finanšu uzkrājumu reizi mēnesī.

Savukārt trešdaļa respondentu jeb 27% respondentu atzina, ka neveido uzkrājumus vispār, turklāt šāds uzskats piemīt gan sievietēm, gan vīriešiem vienādā proporcijā. Tikai 3% aptaujāto nebija domājuši par uzkrājumiem.

Populārākais uzkrājumu mērķis Latvijas iedzīvotājiem ir neparedzēti izdevumi - to atzina 49% aptaujāto. 65% no viņiem ietilpst vecumgrupā no 45 līdz 65 gadiem. 14% respondentiem, kuri krāj tai skaitā neparedzētiem izdevumiem, ikmēneša ienākumi veido 1000-1499 eiro mēnesī, un 18% - līdz 999 eiro.

Otro vietu uzkrājumu mērķu topā ieņem ceļojumi (20%), tad ārstēšanai vai citiem izdevumiem, kas saistīti ar veselību (19%). Ceļojumiem vairāk krāj sievietes - katra piektā atzīmēja šo mērķi, vīriešu vidū šis rādītājs ir zemāks - tikai 15%.

Vēl 14% respondentu mērķtiecīgi krāj naudu savai vai bērna izglītībai, sievietēm šīs mērķis ir aktuālāks - to atzīmēja 15% aptaujāto sieviešu. Nekustamā īpašuma iegādei, tostarp hipotekārā kredīta pirmajai iemaksai, krāj 12% aptaujas dalībnieku, trešdaļa no tiem ir vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Nekustamā īpašuma iegādes jautājums ir aktuāls iedzīvotājiem, neatkarīgi no dzimuma.

Kopumā 30% respondentu atzinuši, ka uzkrājumu apjoms ir mazāks nekā viena mēneša ienākums, savukārt tikai 8% aptaujāto esošo uzkrājumu apjoms ir līdzvērtīgs divu līdz pieciem mēnešu ienākumu summai.

Iedzīvotāji galvenokārt veido uzkrājumus no regulāriem ienākumiem (alga, pensija) - tā atbildēja 54%. 14% respondentu "liek krājkasē" līdzekļus no prēmijām vai bonusiem, 8% atliek naudu, ko saņēmuši dāvanā. Vairāk nekā trešdaļa respondentu atzina, ka katru mēnesī uzkrājumiem atlicina līdz desmitajai daļai no ikmēneša ienākumiem, 18% - 10-20% no ienākumiem un tikai 6% aptaujāto atliek vairāk par piekto daļu.

Katrs desmitais veic uzkrājumus, izmantojot trešo pensijas līmeni. Tikai 6% respondentu atzīmēja, ka izmanto citus finanšu instrumentus: piemēram, obligācijas. Lielākā aptaujas respondentu daļa veic uzkrājumus skaidrā naudā, šo variantu atzīmēja 37%. Banku norēķinu kontus un krājkontus uzkrājumiem izmanto attiecīgi 14% un 15%.

Sentkitsa un Nevisa: Cik daudz mēs zinām par šo Karību jūras pērli?
Latvijas Radio raidījums "Diplomātiskās pusdienas" šoreiz aizved ceļojumā uz Rietumu puslodes mazāko valsti Sentkitsu un Nevisu, kas no cukurniedru audzēšanas ir pārorientējusies uz tūrisma biznesu un piepelnās arī ar savas pilsonības tirgošanu turīgie...
Šodien turpināsies pilsētas pļavu ierīkošana Rīgā

Šodien Rīgā turpināsies pilsētas pļavu ierīkošana, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas fonda (LDF) komunikācijas eksperte Dita Šķēle.

Oktobra nedēļas nogalēs Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina ikvienu piedalīties pilsētas pļavu talkās Rīgā.

Šoruden p...

Eksperts paskaidro, kāpēc «‎krāšanas zeķē» Latvijā nav efektīva metode (+VIDEO)

Uzkrājot skaidras naudas līdzekļus, pastāv risks, ka ar laiku to vērtība inflācijas dēļ samazināsies.

Šī gada pavasarī veiktās aptaujas dati liecina, ka Latvijā 19% iedzīvotāju nav nekāda veida uzkrājumu. Finanšu eksperte Jekaterina Ziniča vērš uzmanību...



Komentāri