Vairums vecāku un skolotāju atbalsta ideju ierobežot mobilo ierīču lietošanu starpbrīžos skolā.
Latvijas dati liecina, ka vairāk nekā puse jeb 52% jauniešu vecumā no 12 līdz 18 gadiem viedtālruņus lieto vairāk nekā piecas stundas dienā. Lai arī 74% no jauniešiem atzīst, ka viņiem skolā ir noteikumi, kas ierobežo telefonu lietošanu, tomēr vairāk nekā puse jauniešu tos pārkāpj.
Aptaujas dati rāda, ka skolas laikā visbiežāk mobilie telefoni tiek lietoti starpbrīžos (95%) un no rīta pirms stundu sākuma (59%). 35% jauniešu arī atzīst, ka mēdz to darīt mācību stundu laikā. Lietojot telefonus skolās, jaunieši visbiežāk tajos patērē video saturu TikTok un YouTube platformās (63%), sarakstās ar draugiem (56%), "skrollē" sociālos tīklus (43%) un spēlē spēles (39%).
Kā aptaujā atzīst 55% skolotāju, tad telefonu lietošana starpbrīžos pēc tad rada arī konfliktus klasē, jo skolēni vēlas turpināt lietot telefonu, sākoties mācību stundai. Tas savukārt rada to, ka bērniem ir grūtības koncentrēties mācību vielai.
"Ir zināms, ka tehnoloģijas un digitālie mācību līdzekļi ir lieliski izmantojami mācību procesa efektivitātes palielināšanai. Taču nevadīta tehnoloģiju izmantošana bez noteikumiem mācībām skolā pavisam noteikti par labu nenāk. Tāpat starpbrīžus skolēniem būtu jāizmanto, lai atpūstos, fiziski izkustoties, vai domāšanu aktivizētu citādi nekā mācību stundu laikā. Tas palīdzētu ar jaunu sparu mācīties nākamajā stundā. Tāpēc skolām būtu jādomā par to, ko skolēni starpbrīžu laikā varētu darīt, lai atpūta starp mācību stundām būtu patiešām kvalitatīva," - saka Latvijas Universitātes profesore un vadošā pētniece Zanda Rubene.
Kā ziņots iepriekš, vairums skolēnu vecāku (84%) un skolotāju (95%) atbalsta ideju ierobežot mobilo telefonu lietošanu starpbrīžos skolā. Kā aptaujā atzīst skolotāji, nekontrolēta telefonu lietošana starpbrīžos rada plašu problēmu loku, tostarp to, ka skolēni nekomunicē savā starpā, neredz viens otru un kļūst vienaldzīgi, jauniešiem ir grūtības koncentrēties mācību vielai, viņi nemeklē citas nodarbes ārpus sēdēšanas telefonā un nav ieinteresēti apgūt mācību vielu stundu laikā, kā arī klasē rodas konflikti, jo skolēni vēlas turpināt lietot telefonus arī sākoties mācību stundai.
Pasākumā piedalīsies mediķi, veselības nozares speciālisti, valsts amatpersonas un pacientu organizācijas.
Atklājot krūšu veselības mēnesim veltīto kampaņu "Tavu krūšu drošībai", 30.septembrī pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas svinīgi tiks pr...
Komentāri