HqtV7EaFk4NSDLIihVqaNu9ROzOkHqaFbRYijJ7Z
4112997

Ostapenko un Kičenoka uzvar ASV atklātā čempionāta dubultspēļu finālā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko un ukrainiete Ludmila Kičenoka piektdien Ņujorkā uzvarēja ASV atklātā čempionāta dubultspēļu sacensībās.

Latvijas un Ukrainas duets, kas turnīrā ir izsēts ar septīto numuru, finālspēlē ar 6-4, 6-3 pārspēja Francijas pārstāvi Kristinu Mladenoviču un ķīnieti Džanu Šuai.

Spēli ar servi sāka Ostapenko, Latvijas/Ukrainas pārim uzvarot trīs pirmos geimus.

Servējot Kičenokai, pretinieces septīto geimu uzvarēja "sausā", bet astotajā panāca neizšķirtu - 4-4.

Mača garākajā devītajā geimā, servējot Ostapenko, pretinieces nespēja izmantot piecas breikbumbas, 22 izspēļu geimā punktu ar spēli pie tīkla izcīnot Kičenokai - 5-4.

Servējot Džanai, Latvijas/Ostapenko duetam bija setbumba, taču tā tika atspēlēta. Otrās setbumbas izspēlē Džana pieļāva dubultkļūdu - 6-4 Ostapenko un Kičenokas labā.

Arī otro setu ar servi sāka Ostapenko. Uzvarot tikai vienā izspēlē, pēc Mladenovičas sitiena pa sāku līniju rezultāts kļuva 1-0 Francijas/Ķīnas pāra labā.

Sestajā geimā, servējot Džanai, pēc ķīnietes sitiena autā Ostapenko ar Kičenoka rezultātu izlīdzināja - 3-3.

Astotajā geimā, autā sitot Džanai, nākamās čempiones panāca 5-3 pārsvaru, bet nākamajā geimā uzvarēja ar ceturto mačbumbu, tīklā bumbiņu sitot Mladenovičai.

Uzvarētājas pieļāva vairāk dubultkļūdu (7:5), bet pirmo servi biežāk laukumā trāpīja Džana ar Mladenoviču (72%:54%).

Punktus gan ar pirmo servi (61%:56%), gan otro servi (54%:47%) vairāk guva uzvarētājas.

Latvijas/Ukrainas pāris realizēja četras no piecām breikbumbām, bet pretiniecēm tas izdevās divos gadījumos no septiņiem.

Visā mačā Ostapenko un Kičenoka uzvarēja 69 no 130 izspēlēm.

Par uzvaru turnīrā Ostapenko nopelnīja 2000 pasaules dubultspēļu ranga punktu.

Ostapenko ASV atklātajā tenisa čempionātā izcīna pirmo «Grand Slam» titulu dubultspēlēs
Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko duetā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku piektdien Ņujorkā uzvarēja ASV atklātā čempionāta finālā un izcīnīja pirmo "Grand Slam" līmeņa titulu dubultspēlēs.
Latgaliešu kultūras kustības «Volūda» attīsta lokālo identitāti (+VIDEO)

Visas plānotās lekcijas ikviens interesents var apmeklēt bez maksas.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un latgaliešu kultūras kustība "Volūda" notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500" septembrī un oktobrī aicina uz trīs lekciju ciklu "Latviešu grāmatai ...