lv
aeAln1AqmaMkB4YcZbpxfzRSnzRdUP86KalvboxN
3881898

Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Valmieras novada pašvaldība izsludina otro uzsaukumu projektu konkursam "Uzņēmējdarbības atbalsts remigrantiem Valmieras novadā". Aicinām potenciālos atbalsta saņēmējus aizpildīt pieteikumu līdz 31.jūlijam.

Konkursa finansējumu nodrošina Valmieras novada pašvaldība un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vidzemes plānošanas reģionam piešķirtie finanšu līdzekļi.

Konkursam iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa "Uzņēmējdarbības atbalsts remigrantiem Valmieras novadā" vērtēšanas komisija, ko veido pašvaldības pārstāvji, nepieciešamības gadījumā pieaicinot speciālistus vai neatkarīgus ekspertus, kuri darbojas saskaņā ar apstiprināto nolikumu.

Konkurss tiek īstenots, piešķirot finansējumu biznesa uzsākšanai remigrantu uzņēmumiem. Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā - Valmieras novadā - projekta īstenošanas vietā. Pastāvīgai dzīvei ārzemēs jābūt vismaz diviem gadiem. Atgriešanās vai pārcelšanās brīdim ir jābūt ne vairāk kā divus gadus pirms darbavietas izveidošanas vai uzņēmuma izveidošanas. Atgriešanās faktu, dzīvesvietu un projekta īstenošanas vietu persona pašapliecina.

Viena projekta maksimālais atbalsta apjoms ir EUR 12000,00 (divpadsmit tūkstoši euro). Finansējums tiek piešķirts granta veidā.

Pretendentam, kurš atbilst konkursa nolikumā ietvertajām prasībām, projekta atbalsta intensitāte tiek noteikta 50% no attiecināmajām izmaksām. Konkursa ietvaros piešķirtie naudas līdzekļi tiek izsniegti kā avanss pamatlīdzekļu iegādei pēc līguma parakstīšanas par atbalsta piešķiršanu. Piešķirtais pašvaldības finansējums tiek piešķirts kā de minimis atbalsts saskaņā ar Eiropas Komisijas Regulam atbalstam lauksaimniecības nozarē.

Nepārsniedzot konkursa ietvaros pieejamā atbalsta apjomu, atbalsts tiek sniegts tiem projektiem, kuri atbilst visiem atlases kritērijiem, konkursa mērķim, uzdevumam un kuri ir saņēmuši augstāko novērtējumu kvalitatīvajā vērtējumā.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju remigrāciju un piesaistīt Valmieras novadam cilvēkus, kuri vēlas atgriezties vai nesen atgriezušies no ārzemēm uz dzīvi Valmieras novadā.

Dronu koalīcija izveido kopīgu fondu Ukrainas atbalstam
NATO līderu samitā Vašingtonā trešdien, 10. jūlijā, Apvienotās Karalistes un Latvijas vadītās dronu koalīcijas dalībvalstis vienojās izveidot fondu Ukrainas atbalstam, informēja Aizsardzības ministrijā. Fondā jau ieguldīti 58 miljoni eiro....
Aicina apskatīt 26 Japānas grafisko dizaineru darbus izstādē «Miera gars»
Līdz 31. augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) oranžērijā skatāma izstāde "Miera gars". To veido 26 Japānas grafisko dizaineru radītie plakāti ar vēstījumu par mieru. Pieminot Hirosimas un Nagasaki bombardēšanu un lai uzturētu dzīvu miera idej...
Tas nebija spontāns lēmums. Pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs skaidro karjeras nākamo soli
Latvijas pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka lēmums kļūt par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sporta departamenta vadītāju neesot bijis spontāns.


Komentāri