lv
XKAVHAYSnsdxA2h6gp1qXwJo4Ynb8TRmxWXja8Uf
3757457

Rīgā EP vēlēšanās piedalījušies nepilni 37% balsstiesīgo

Rīgā EP vēlēšanās piedalījušies nepilni 37% balsstiesīgo

Rīgā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījušies 147 028 vēlētāji jeb 36,96%, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oficiāli publicētie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Vislielākā vēlētāju aktivitāte bija 112.vēlēšanu iecirknī, kas izvietots tirdzniecības centrā "Domina Shopping". Šajā iecirknī nobalsojuši 4077 iedzīvotāji. Otrajā vietā seko 70.vēlēšanu iecirknis, kas izvietots tirdzniecības centrā "Origo", kurā nobalsojuši 2020 vēlētāji, un 71.vēlēšanu iecirknis, kas izvietots tirdzniecības centrā "Galleria Rīga", kurā nobalsojuši 1958 vēlētāji.

Vienlaikus vismazāk vēlētāju Rīgā bija 57.iecirknī, kas atrodas bērnu un jauniešu centrā "Daugmale" - šajā iecirknī nobalojuši 292 iedzīvotāji. Seko 110.iecirknis, kas atrodas Rīgas 74.vidusskolā un kurā sestdien nobalsojuši 302 iedzīvotāji, kā arī 58.iecirknis, kas atrodas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā, kur nobalsoja 311 iedzīvotāji.

Jau ziņots, ka EP vēlēšanās ir nobalsojuši 521 219 vēlētāji jeb 33,82% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita. EP vēlēšanās šogad varēja piedalīties 1,541 miljons Latvijas iedzīvotāju.

Šogad EP vēlēšanās vēlētāju aktivitāte ir nedaudz pārspējusi divas iepriekšējās vēlēšanas. EP vēlēšanās 2019.gadā nobalsoja 474 390 jeb 33,53% balsstiesīgo iedzīvotāju, savukārt 2014.gada EP vēlēšanās - 445 225 vēlētāji jeb 30,24%.

EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība" (JV), otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību (NA), un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem.

Savukārt "Latvijas attīstībai" (LA), "Apvienotais saraksts" (AS), "Progresīvie", "Saskaņa" un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

Latvijas hokejisti olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru uzsāks pret Slovēniju

Latvijas vīriešu hokeja izlase Rīgā gaidāmo olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru uzsāks ar maču pret Slovēnijas valstsvienību, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Turnīrs ar Latvijas izlases līdzdalību norisināsies no 29.augusta līdz 1.septembrim ...

Ēbelmuižas parks Ziepniekkalnā kļūst dzīvīgs (+VIDEO)

Konstrukcijas veidotas no gaišā robīnijas koka ar nerūsējošā tērauda stiprinājumiem.

Ziepniekkalna kāpās, Staburaga ielā 14, pabeigti būvniecības darbi bērnu rotaļu laukuma izveidē. Ierīkoti rotaļu elementi dažādām vecuma grupām, aktīva laika pavadīšana...

Porziņģis: Jūtos labi un būšu gatavs trešajam mačam

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis no Bostonas "Celtics" pēc svētdien izcīnītās uzvaras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas otrajā mačā norādīja, ka pēdējā ceturtdaļā gūtais savainojums nav nopietns un viņš būs gatavs trešajam m...Komentāri