Latvijā 40% autovadītāju, braucot pie stūres, dzer kafiju, bet 39% autovadītāju mēdz runāt pa telefonu, aģentūru LETA informēja kāda SIA pārstāvji, atsaucoties uz "Atbildīgas braukšanas indeksa" aptauju.
Savukārt 27% autovadītāju pie stūres mēdz ēst, bet 10% autovadītāju braukšanas laikā raksta ziņas telefonā un 3% lasa ziņas vai pēta sociālo mediju jaunumus.
Aptaujas dati liecina, ka vīrieši ar blakus lietām pie stūres nodarbojas daudz biežāk, piemēram, pa telefonu bez brīvroku sistēmas pie stūres runā 40% vīriešu un 37% sievietes, bet pie stūres ēd 30% vīriešu un 23% sievietes.
Analizējot atbildes dažādās vecuma grupās, secināts, ka visapzinīgākie ir gados vecākie autovadītāji - 53% šoferu vecumā virs 60 gadiem pie stūres koncentrējas tikai uz ceļu.
Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks norāda, ka vairākus gadus autovadītāju skaits, kas pie stūres nodarbojas ar paralēlām lietām, turpina pieaugt, taču automašīnas vadīšana prasa nedalītu uzmanību.
"Telefons bez brīvroku sistēmas vai ēšana pie stūres var būt tikpat bīstama kā alkohola lietošana, arī blakus nodarbes var radīt bīstamas situācijas un nopietnas sekas," uzsver Vanks.
Pētījumā, kas veikts 2024.gada sākumā, piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumus plānots apstiprināt līdz š.g. jūnija beigām.
Latvijā mēs patērējam 53% atjaunīgās elektroenerģijas, kamēr lietuvieši - 26%, bet igauņi - 29%. Lai Latvija sasniegtu 100% atjaunīgo elektroenerģiju, nepieciešami 1,...
Ikdienas darbā produkts dziedātājiem paver nebijušas iespējas pārveidot balsi ne tikai solo izpildījumam, bet arī veidot duetus.
Latvijas audio novatori izstrādājuši pasaulē pirmo mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģijās balstīto vokāla pārveidotāju, ko dzi...
Komentāri