Aizvadītajā naktī plkst.4 Latvijā beidzās vasaras laiks, kas nozīmē, ka pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ, aģentūrai LETA pavēstīja Ekonomikas ministrijā (EM).
Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā (ES) vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība - vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Līdz ar to arī nākamgad, 2023.gada 26.martā, atkal notiks pāreja uz vasaras laiku, kas būs spēkā līdz 29.oktobrim.
ES pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.
Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Kaujās Ukrainā kritis Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" štāba priekšnieka vietnieks, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja Ukrainas bruņoto spēku Kosta Hordijenko 57.atsevišķās motorizētās brigādes īpašo uzdevumu apakšvienība "Hort".
"Veicot kaujas uz...
Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā drūzmā Halovīna svinībās dzīvību zaudējuši 146 cilvēki, bet 150 ievainoti, vēsta ziņu aģentūra "Yonhap", atsaucoties uz amatpersonām.
Parādoties pirmajām ziņām par cilvēku nāvi drūzmā Seulā, tika ziņots par 59 bojāgāju...
Halovīns pastāv jau vairāk nekā tūkstoš gadus. Sākotnēji tas bija reliģisks pasākums, taču gadsimtu gaitā tas kļuva arvien sekulārāks, līdz izzuda tās reliģiskās nozīme. Mūsdienās Halovīns tiek uzskatīts par ģērbšanās un jautrības svētkiem, īpaši bērni...
Komentāri