Latvijas Kara muzejā 3. un 4.novembrī notiks starptautiska konference "Karš, ideoloģija un vara: Krievijas ekspansija Eiropā vēstures gaitā", kuru rīko muzejs kopā ar Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti, informēja muzejā.
Muzejā atzīmēja, ka agresīvas ārpolitikas saknes un agrākie Krievijas ekspansionisma un imperiālisma gadījumi meklējami pat agrīnajos viduslaikos. Līdz ar to, lai apspriestu plašākus kontekstus un detalizētu ieskatu dažādu Eiropas valstu un reģionu pieredzē, saskaroties ar Krievijas ekspansiju vai okupācijas varu vēstures gaitā, tiek rīkota starptautiska zinātniskā konference.
Muzejā norādīja, ka šodien vēl joprojām turpinās 24. februārī uzsāktā Krievijas atklātā militārā agresija pret Ukrainas valsti un tautu. Pasaule mūsdienās piedzīvo dramatiskas pārmaiņas un jau piemirstās Aukstā kara tēmas ir atgriezušās Eiropas politikas un sabiedrības dienaskārtībā. Karš un agresija pret kaimiņu reģioniem nekad nav pazuduši no Krievijas ārpolitikas instrumentu kopuma, atzīmē muzejs.
Konferencē piedalīsies vēstures eksperti un speciālisti no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Somijas un Ukrainas. To atklās aizejošais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Latvijas Kara muzeja direktore Kristīne Skrīvere.
Konferencē gaidāmi priekšlasījumi "Neopadomju revanšisma ideoloģija un politika", "Padomju iebrukums Ukrainas rietumu zemēs 1939.gada septembrī", "1939. līdz 1940.gada notikumi Baltijā kā padomju militārās invāzijas plānota sastāvdaļa", "Krievijas spiediens uz Baltijas valstīm pēc Aukstā kara beigām".
Tāpat konferencē būs priekšlasījumi "Neostaļiniskais vēsturiskais stāstījums par Otrā pasaules kara cēloņiem Krievijas vēstures politikā", "Krievijas un PSRS invāzija Austrumeiropā: vēsturiskais konteksts", "No zviedru-krievu kara līdz Turpinājuma karam: Krievijas ekspansijas kari pret Somiju no 15. līdz 20. gadsimtam", "Sarkanās armijas 1918.gada iebrukums Baltijas reģionā kā kopēja reģionāla kaujas operācija" un "Iekšējā ienaidnieka meklējumos: vācu ietekmes apkarošana Krievijas Impērijā 19. un 20.gadsimtu mijā".
Komentāri