nsZttd2xN6b84Dyl4ERHKjmjKDrKWDp7LZwQKCvs
3188784

Vai kara laikā Krievijas mūzikas nespēlēšana nozīmētu «izslēgt arī mūsu pašu nacionālo klasiku»? Kāda PSRS okupācijas perioda diskursa iesīkstējušais anahronisms

Kopš 2022. gada 24. februāra notikušajās publiskajās diskusijās par Krievijas kultūras klātbūtnes iespējamo izslēgšanu, Latvijas akadēmiskās mūzikas vidē identificējamas arī atbalsis no PSRS okupācijas perioda impēriskā lielkrievu šovinisma diskursa. Kopumā vairāk nekā 30 gadu laikā kopš valsts faktiskās neatkarības atjaunošanas skatījumā uz akadēmiskās mūzikas pagātni Latvijā joprojām periodiski izskan apgalvojumi, kas bija radušies padomju totalitārā politiskā režīma ietvaros. Karš Ukrainā saasina uzmanības pievēršanu šai situācijai un stimulē nepieciešamību objektīvi pārvērtēt okupācijas laika anahronisku diskursu lietojumu Latvijas šodienas kultūrtelpā.
Latvijas basketbolisti ceļu uz Eiropas čempionātu sāk ar spraigu uzvaru pār Spāniju
Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Saragosā svinēja uzvaru 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē. Latvija ar 79:74 uzvarēja Spānijas valstsvienību.
Girgensons gūst vārtus «Sabres» uzvarā NHL spēlē (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda izcīnīja uzvaru.

"Sabres" viesos ar rezultātu 3:2 (0:1, 3:1, 0:0) uzvarēja Monreālas "Canadiens" vienību.