lv
8cYiHSmL8F9ERKgbjDjL1wHdK8DIxiMtuZgbb2Tq
2873804

Palīdzība bērniem ar autismu mūsu valstī turpināsies arī 2024. gadā (VIDEO)

Palīdzība bērniem ar autismu mūsu valstī turpināsies arī 2024. gadā (VIDEO)

Šī pakalpojuma modelis ir pārņemts no Somijas.

Ar konferenci “Labā prakse autisma jomā” ir noslēdzies psihosociālās rehabilitācijas pakalpojuma bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, t.i. autiskā spektra traucējumiem, un viņu likumiskajiem pārstāvjiem vai audžuģimenēm projekta aktivitāte.

To īstenoja Labklājības ministrija, sadarbojoties ar biedrību “Latvijas Autisma apvienība”, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu. Projekta ietvaros tika izstrādāts pakalpojuma apraksts un īstenots izmēģinājumprojekts, kura laikā no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. septembrim pakalpojumu saņēma 380 personas - bērni un viņu vecāki. Tas ir līdz šim visplašāk nodrošinātais šāda veida sociālās rehabilitācijas pakalpojums tieši bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Labklājības ministrija ir radusi iespēju turpināt pakalpojumu arī 2024. gadā no valsts budžeta līdzekļiem un pakalpojumu nodrošinās biedrība “Latvijas Autisma apvienība”. Pakalpojums ne vien ļāva attīstīt dažādas prasmes un izglītoja par ar autismu aktuālām tēmām, bet tā bija arī iespēja socializēties gan bērniem, gan vecākiem, atklāt savu potenciālu un apjaust savas spējas, stasta vietne medicine.lv.

Pakalpojuma ietvaros bērniem un vecākiem bija iespēja piedalīties atbalsta grupās un radošajās darbnīcās. Specializēto atbalsta grupu ietvaros piesaistītie profesionāļi izglītoja un informēja bērnus un viņu vecākus par dažādiem ar autismu aktuāliem jautājumiem. Kā atzina Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa, ir ļoti svarīgi izglītot vecākus un informēšanā piesaistīt jomu profesionāļus, lai novērstu nepatiesu vai maldīgu pieņēmumu veidošanos. Arī konferencē tika iekļauti aktuālākie specializēto atbalsta grupu temati, piemēram, “Autisms un trauksme”, “Stomatoloģiskā palīdzība bērniem un jauniešiem ar autismu”, “Seksualitāte un autisms” u.c., tādējādi konferences apmeklētāji, t.sk. bērnu vecāki, kuriem nebija iespēja apmeklēt attiecīgās atbalsta grupas, varēja gūt ieskatu šajos tematos.

Šī pakalpojuma modelis ir pārņemts no Somijas, kur tas tiek veiksmīgi īstenots ne tikai bērniem ar autismu, bet arī personām ar citām diagnozēm. Pakalpojuma pamatā ir ideja, ka jāstiprina ne tikai bērns, bet visa ģimene, arī vecāki, jo salūztot vecākiem, bērni nesaņems nepieciešamo atbalstu un aprūpi. Pakalpojuma unikalitāte ir tajā, ka pakalpojuma sniegšanā tiek iesaistīti paši vecāki un personas ar autismu. Savukārt dalībnieki, kuri ir saņēmuši pakalpojumu, nākotnē, pēc mācību apgūšanas, var kļūt par atbalsta sniedzējiem, tādējādi ilgtermiņā tiek veidots plašs atbalsta tīkls.

Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas jauniešu nespēj izprast draudus demokrātijai

Vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas jauniešu neapzinās, kas ir demokrātijas vērtības un līdz ar to nespēj izprast arī draudus, liecina starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma "ICCS 2022" pirmie rezultāti.

Kā nozīmīgākos draudus Latvijas skolēni sask...

Latvijā kopš 1999.gada reģistrēti 106 dzimumu mainījuši cilvēki

Latvijā kopš 1999.gada reģistrēti 106 dzimumu mainījuši cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Vecumā līdz 15 gadiem cilvēki nav mainījuši dzimumu. Grupā no 15 līdz 17 gadiem dzimumu mainījuši divi cilvēki, bet v...

Latvijas U-20 hokejisti pasaules junioru čempionāta tiekas ar Zviedriju

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase šodien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta pirmajā spēlē tiksies ar mājinieci Zviedriju.

A apakšgrupas mačs "Scandinavium" arēnā, kas uz hokeja spēlēm var pulcēt ap 12 000 skatītāju, sāksies plkst.20.30 pēc Latvijas...



Komentāri