lv
7FdJ4oPaimEZv9ACkzOmLqxNhIzbMkge1Sqfiggd
2646362

No cietuma līdz darbam: eksperti noskaidro kontingenta īpašības (+VIDEO)

No cietuma līdz darbam: eksperti noskaidro kontingenta īpašības (+VIDEO)

Galvenais uzdevums ir sākt klienta un brīvprātīgā sadarbību jau ieslodzījumā.

Latvijas Tieslietu ministrija turpina ekspertu konsultāciju ciklu par bijušo ieslodzīto resocializāciju un dalību darba tirgū.

Apkopotā informācija liecina, ka, lai gan bijušie ieslodzītie visbiežāk izvēlas strādāt būvniecībā, kokapstrādē, transporta vai loģistikas jomā, profesijas un izglītības programmas, kas tiek piedāvātas ieslodzītajiem ir ļoti dažādas: datorzinības, uzņēmējdarbības pamati, sadzīves tehnikas remonts, nagu dizains, ādas izstrādājumu izgatavošana, autokrāvēja operators u.c. Galvenais mērķis ir darīt visu, lai uzreiz pēc apcietinājuma cilvēks atrastu legālu un prasmēm atbilstoši atalgotu darbu.

Eksperti vienojās, ka būtiskākais, lai bijušais ieslodzītais veiksmīgi integrētos darba tirgū, ir ne tikai paša personīgā motivācija, bet brīvprātīgo un ģimenes atbalsts. Tieši līdzgaitnieka loma var būt izšķirošā, vai cilvēks mainīs savu attieksmi, vēlēsies kļūt citādāks un vairs nepieļaus recidīvu. Galvenais uzdevums ir sākt klienta un brīvprātīgā sadarbību jau ieslodzījumā, tādējādi izveidojot uzticībā balstītas attiecības, lai pēc soda izciešanas palīdzētu tikt galā ar būtiskiem ikdienas jautājumiem, tostarp dzīvesvietas un arī darba atrašanu.

Eksperti pārrunāja to, ka viena no problēmām ieslodzīto vidū ir atkarības. Būtiski, ka ieslodzījumā tiek piedāvāta iespēja atbrīvoties no atkarībām, gan apmeklējot atbalsta grupas, gan arī konsultējoties ar psihologiem, ziņo viente tm.gov.lv.

Lai bijušie ieslodzītie veiksmīgāk integrētos sabiedrībā, būtiska loma ir ģimenēm, kurām jāspēj atbalstīt, izprast un pieņemt notikušo. Kā norādīja eksperti, mēdz, protams, būt arī gadījumi, kad tieši ģimenes locekļi ir tie, kuri vainojami cilvēka nonākšanai ieslodzījumā, jo kopdzīve ir nelabvēlīga dažādos aspektos, taču tādā gadījumā palīdzēt var jau pieminētie brīvprātīgie, lai tādējādi parādītu iespēju savu turpmāko dzīvi veidot labvēlīgākā vidē.

Viena no ieslodzīto problēmām ir nespēja atpazīt savas emocijas, kā arī atbilstoši rīkoties dažādās stresa situācijās. Tāpēc visām iestādēm, kas ir atbildīgas par ieslodzīto un jau atbrīvoto cilvēku turpmāko integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, ar katru konkrēto gadījumu jāstrādā individuāli, atrodot veidus, kā izskaust recidīvu.

Dambretiste Vasariete izcīna bronzu pasaules čempionātā ātrspēlē
Latvijas sportiste Valda Vasariete otrdien Ķīnā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā sievietēm 100 lauciņu dambretē ātrspēlē.
Nostiprināta ticība sev, debitanti krāj plusiņus. Hokeja izlasē vērtē pārbaudes spēļu devumu
Latvijas hokeja valstsvienībai pārbaudes spēles pret Franciju bija pirmā tikšanās pēc vēsturiskajām bronzas godalgām pasaules čempionātā. Treneri ieguva lielisku iespēju novērtēt tuvākās sastāva rezerves, līderi varēja nedaudz pārslēgties no klubu sezo...
Okupācijas muzejs izveidojis izstādi par jauniešu cīņu pret okupācijas režīmu

Latvijas Okupācijas muzejs 16.novembrī plkst.14 atklās vides izstādi "…Brīvības garu nevar nokaut!".

Izstādes nosaukumā ietverta doma no 17 gadīgā Valmieras Ekonomiskā tehnikuma audzēkņa Gundaba Putniņa uzrakstītā uzsaukuma "Patrioti! Komunisti nokauj ...



Komentāri