Latvijas lēmums apturēt Pededzes un Vientuļu robežšķērsošanas vietu darbību ir saprotams, jo tā ir reakcija uz agresorvalsts Krievijas rīcību, tā norādīja Ukrainas vēstniecība Latvijā.
Vēstniecībā skaidro, ka Ukrainas pilsoņi ceļo uz Krieviju no trešajām valstīm, īpaši no Eiropas Savienības teritorijas. Tie ir individuāli gadījumi - daži atgriežas mājās tajās Ukrainas teritorijās, kuras uz laiku bija okupējusi Krievija, daži dodas pēc saviem radiniekiem, kuri nav atstājuši uz laiku okupētās teritorijas un nevēlas saņemt Krievijas pasi.
"Iemesli, kāpēc ukraiņi dodas uz Krieviju ir dažādi, taču tie visi ir personiski. Ukraina neveicina un neatbalsta Ukrainas pilsoņu došanos uz Krievijas teritoriju. Gluži pretēji, tā aicina ukraiņus atturēties no jebkādiem braucieniem uz Krieviju, savukārt tos, kuri atrodas šajā valstī, Ukraina aicina nekavējoties to atstāt," norāda Ukrainas vēstniecība Latvijā.
Ministru kabinets ceturtdien, 12.oktobrī, ārkārtas sēdē nolēma no 16.oktobra apturēt Latvijas un Krievijas robežas Pededzes un Vientuļu robežšķērsošanas vietu darbību.
Rīkojums pieņemts saistībā ar Krievijas pieņemto lēmumu no šī gada 16.oktobra Ukrainas pasu turētājiem ļaut ieceļot Krievijā no trešajām valstīm tikai divās robežšķērsošanas vietās - caur Šeremetjevas starptautisko lidostu Maskavā, Krievijā, un caur Vientuļu robežšķērsošanas vietu uz Latvijas un Krievijas robežas, kas ir viens no mazākajiem robežšķērsošanas punktiem uz Eiropas Savienības (ES) un Krievijas robežas.
Latvijas lēmums nozīmē, ka Ukrainas pilsoņi no ES Krievijā pa sauszemi iekļūt nevarēs, bet iebraukt varēs tikai caur Šeremetjevas lidostu un, iespējams, caur NVS valstīm.
Kā uzsver Latvijas valdība, Krievijas lēmums ir ne tikai mēģinājums šķelt ES un radīt spriedzi tās pierobežā, bet arī radīt apstākļus uz Latvijas-Krievijas robežas, kas var būtiski ietekmēt sabiedrisko kārtību un radīt valsts drošības apdraudējumu.
Tādējādi, lai nepieļautu iespējamu sabiedriskās kārtības, kā arī valsts drošības apdraudējumu un izvairītos no radītās situācijas iespējamām nelabvēlīgām sekām, nepieciešams apturēt Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietu darbību, norādījusi Latvijas Iekšlietu ministrija.
Uz Latvijas-Krievijas robežas ir vēl Terehovas un Grebņevas robežšķērsošanas vietas.
Jau ziņots, ka, ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Vispārējās valdības budžeta deficīts šogad indikatīvi būs ap 2,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un zemāks deficīts, ja politika nemainās, tiek prognozēts arī visā vidējā termiņā, informēja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).
Arī vispārējās valdīb...
Krievija joprojām saglabājas galvenais drauds Ziemeļeiropas reģionam, un mums ir jāatrod risinājums tam, kā ierobežot Krievijas uzbrukumus un ģeopolitiku, piektdien pirms Apvienoto reaģēšanas spēku (JEF) līderu sanāksmes Zviedrijā medijiem sacīja Latvi...
Uzbrukumā vienā no Francijas vidusskolām piektdien nodurts kāds skolotājs, bet divi citi cilvēki smagi ievainoti, ziņo mediji.
Uzbrukums noticis ap plkst.11 (plkst.12 pēc Latvijas laika) Arasas licejā Francijas ziemeļaustrumos.
Vietējā skolotāju arodbie...
Komentāri