lv
KawnXvqHzvhxY9cO4zPObaCDA8khaLPsSmdcDBG7
2166209

Divas trešdaļas vecāku Latvijā ir nobažījušies par bērnu vajāšanu (+VIDEO)

Divas trešdaļas vecāku Latvijā ir nobažījušies par bērnu vajāšanu (+VIDEO)

"Šie dati ir dramatiski, graujoši", - pauž aktīviste.

Drīz sāksies jaunais mācību gads, un atgriezīsies vecās problēmas.

Mobings Latvijas skolās ir nopietna problēma - par to liecina jaunākie vecāku aptaujas dati, ko veica vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv". Gandrīz 67% aptaujāto vecāku atzīst, ka viņu bērns mācību iestādē dažādu iemeslu dēļ ir apcelts, un vēl 19% zina, ka viņu atvase bijusi blakus un novērojusi pret kādu citu vērstu mobinga situāciju. Savukārt tikai 7% aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka viņu bērnu neviens nav apcēlis, un vēl mazāk - tikai nepilns procents (0,74%) - ir droši, ka viņa atvasei ar mobingu vispār nav nācies saskarties. Visbiežāk bērniem nākas piedzīvot emocionālu mobingu (gandrīz 90%), taču notiek arī izstumšana (59%), fiziska pārestība (50%) un cita veida pāridarījumi.

"Šie dati, protams, ir dramatiski, graujoši. Situācija ir ļoti nopietna. Lai novērstu mobingu gan sabiedrībā kopumā, gan skolā un ģimenē, ir nepieciešama katra sabiedrības locekļa iesaiste. Mēs kā pieaugušie nedrīkstam palikt vienaldzīgi, redzot vai dzirdot par mobingu uz ielas, skolā vai kaimiņu ģimenē, un arī savā ģimenē nedrīkstam to pieļaut. Lai kaut ko mazinātu, mums visiem ir jāatzīst, ka ir problēma, ka tas, kas notiek, nav labi. Ka pazemot - vienalga, pieaugušu cilvēku vai bērnu, nosaucot viņu par resnu, neglītu, stulbu, - nav labi, ka tā ir emocionāla vardarbība. Pamanīt, atzīt, apzināties, kur es kā indivīds, kur mana ģimene atrodas šajā jautājumā, ir pirmie soļi," komentējot aptaujas datus, saka "Esi/emocionālā, sociālā intelekta centra" vadītāja Madara Mickeviča.

Tomēr svarīgi atcerēties, ka mobings nesākas skolā - tā iedīgļi meklējami apkārtējā sabiedrībā, ģimenē un katrā pašā. Tāpēc apturēt mobingu Latvijas skolās var tikai kopīgiem spēkiem - tam jābūt kopīgam "nē" šādai uzvedībai, un skaidrai nostājai gan no skolotāju, vecāku un cietušo, gan arī apkārtējo vienaudžu, klases biedru un citu līdzcilvēku puses.

To uzsver arī digitālā satura veidotājs Niklāvs Mičulis, kurš ar mobingu saskāries no abām pusēm - bijis gan tas, kuru skolā nepieņem, gan vēlāk, esot neveselīgās attiecībās, pats sāpinājis citus. "Mana galvenā mācība no šīm situācijām - nenodari citam to, ko nedarītu sev. Un vēl - svarīgi ir saprast, kas par cilvēkiem ir apkārt, mācēt atšķirt un pamanīt tos, kuri mums blakus ir jau no paša sākuma, izrunāties, ja gadījies sāpināt otru, nemaz to negribot."

Mobings ir vārds, kas aizgūts no angļu vārda bullying jeb to mob - uzbrukt barā. Mobingu mēdz dēvēt arī par vienaudžu savstarpējo vardarbību, un par tā iemeslu var kļūt visdažādākās atšķirības no pārējiem - sākot no uzvedības, ārējā izskata, sliktākām sekmēm, citādām interesēm vai mazāka materiālā nodrošinājuma.
Svarīga informācija ceļotājiem! ĀM ieteikumi dabas stihiju laikā

Ārlietu ministrija (ĀM) aicina pievērst uzmanību vispārīgiem ieteikumiem ceļotājiem iespējamo dabas stihiju laikā.

Kā informēja ĀM, tā kā šīs vasaras laikapstākļi dažādās pasaules valstīs ceļotājus pārsteidz gan ar plašiem un postošiem ugunsgrēkiem, gan...

Apdrošinātājiem pieteiktie postījumi sējumiem varētu sasniegt 25 000 hektāru

Biedrība "Zemnieku saeima" prognozē, ka pēc pirmdienas, 7.augusta, negaisiem apdrošinātājiem pieteiktās platības, kurās nodarīti postījumi sējumiem, sasniegs 25 000 hektāru, pauda biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Vi...

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē tiks pazemināts ūdenslīmenis uz noteiktu laika posmu

Pļaviņu HES ūdenskrātuvē no 14.augusta līdz 29.septembrim ieskaitot būs pazemināts ūdenslīmenis hidrotehnisko būvju atjaunošanas veikšanai, pavēstīja AS "Latvenergo" komunikācijas projektu vadītāja Ilvija Livmane.

Ūdenslīmeni pazeminās un noturēs augstu...



Komentāri