lv
sqcI5yO9sq0wE2UydP5GEO4WGDmrci6Mu8HeX3ju
1277

Vai «zeļonkai» jābūt mājas aptieciņā? Jautājam speciālistam

Vai «zeļonkai» jābūt mājas aptieciņā? Jautājam speciālistam

Mājas aptieciņā vienmēr glabāju tautā labi zināmo zeļonku (briljatzaļo šķīdumu). To lietojam izsitumiem uz ādas un brūču apstrādāšanai. Nesen biju pie ārsta, kurš teica, ka šis šķīdums ir jāatstāj pagātnē, ka tas tikai smērējot ādu un apģērbu, bet īpaši dziednieciskas īpašības nesniedzot. Tā vietā viņš ieteica doties uz aptieku un pajautāt pēc kāda mūsdienīgāka līdzekļa ādas bojājumiem. Nobrīnījos par šādu atbildi, tāpēc vēlējos pajautāt vēl kādam speciālistam, vai tas atbilst patiesībai un varam teikt, ka zeļonkas ēra ir jāatstāj pagātnē?
Jekaterina

Briljantzaļais jeb ”viridis nitentis” ir organisks savienojums. Tā ir krāsviela, kurai ir antibakteriāla iedarbība. Šī krāsviela ir šķīdināta 96 % etanola šķīdumā, kas pats par sevi ir antiseptiķis. Tātad, tas iedarbojas dezinficējoši pret dažām baktērijām. Tā saucamā zeļonka joprojām ir pieejama aptiekās un nav nekur pazudusi.

Varbūt ārstu domas atšķiras, ko labāk lietot ādas problēmu gadījumā. Izvēli nosaka produkta atpazīstamība un cena. Katrs vadās pēc savas pieredzes. Ja kāds preparāts reiz palīdzējis, rodas pārliecība, ka tas glābs arī nākamajā reizē. Taču jebkurā gadījumā stipri asiņojošas un durtas brūces pēc dezinficēšanas būtu jāparāda ārstam.

Cik es zinu, ārsti joprojām iesaka briljantzaļo gadījumos, kad tā ir vajadzīga un tās efekts nav mainījies gadu gaitā. Piemēram, briljantzaļā šķīdumu lieto virspusēju nobrāzumu, skrambu, kā arī vaļēju brūču malu apstrādei. Brūču dziedēšanai gan tas nav paredzēts, bet dezinfekcijai un sausināšanai gan. Piemēram, vējbaku izsitumu gadījumā, smērējot izsitumus ar briljantzaļo, mazāk vai nemaz neveidojas rētas pēc izsitumiem.

Jāpiemin gan, ka tāpat kā jebkurš šķīdums, tas jālieto ļoti apzinīgi un uzmanīgi. Gadījumā, ja tas nonāk kuņģa – zarnu trakā, tas var izraisīt ļoti spēcīgu vemšanu, vai intoksikācijas pazīmes. Tāpat, ja tas nonāk uz gļotādām vai acīs, skartajās vietās var rasties nopietni bojājumi. Šķīdumu nedrīkst lietot tie cilvēki, kuriem ir alerģija pret kādu no zāļu sastāvdaļām vai ekzēma. Tāpat to nedrīkst lietot vienlaikus ar citām uz ādas lietojamām zālēm vai kosmētiskiem līdzekļiem.
Kaut gan ārsti arvien biežāk atgādina, ka tādi izsenis zināmi antiseptiskie līdzekļi kā ūdeņraža pārskābe, joda tinktūra un briljantzaļā šķīdums aizkavē dzīšanu, tautā tie joprojām ir iecienīti.

Homeopāte Dr. Santa Liepa

Bilts: Krievijai būs grūti uzspiest savu kontroli pār Baltkrieviju

Lai gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins gribētu pārņemt Baltkrieviju savā kontrolē, Krievijai to varētu būt ļoti grūti īstenot, jo Baltkrievija pamazām dodas tajā pašā virzienā kurā Ukraina, intervijā aģentūrai LETA pauda Zviedrijas bijušais prem...

Solīts makā nekrīt! Valdība apšmaukusi ārstus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir izplatījusi paziņojumu, kurā kārtējo reizi kritizē Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību par to, ka nav tikusi piešķirta arodbiedrības prasītā summa algu palielināšanai.

Šoreiz aro...

VID aptur noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki oktobrī apturējuši organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, pavēstīja VID pārstāvji.

Kratīšanu laikā atrasta un...



Komentāri