Līdz 11.februārim Rīgas jūras pasažieru stacijā atradīsies Francijas Jūras spēku fregate D650 Aquitaine, kas ietilpst Baltijas jūrā izvietotajā NATO jūras spēku 1.pastāvīgajā grupā.
Aquitaine sācis ekspluatācijā 2012. gadā un ir pirmais kuģis jaunajā 9 fregašu sērijā, kas nosaukta Francijas provinču vārdā. Kuģa izstrādē piedalījās arī Itālija, saņemot 9 fregates, bet Ēģipte un Maroka iegādājās pa 1 fregati. Kuģi izgatavoti, izmantojot stealth tehnoloģiju, kas nodrošina zemu redzamību radara ekrānos.
Kā jau visiem mūsdienu karakuģiem, arī fregatei ir iespaidīgi izmēri – piemēram, tās tilpums ir 5800 tonnas, kas ir līdzvērtīgs 20. gadsimta sākuma vieglajam kreiseram. Kuģa galvenie ieroči ir franču raķetes Exocet, kas spēj trāpīt gan jūras mērķos, gan objektos uz sauszemes.
Viņu modernākās versijas darbības rādiuss ir 180 km. Uz fregates klāja atrodas arī pretgaisa raķetes, torpēdas, dažādi lielgabali kā arī divi helikopteri. Apkalpe ir 108 cilvēki.
Fregate tika uzbūvēta kuģu būvētavā Lorientā, Bretaņā. Raksturīgi, ka līdz 21. gadsimta sākumam Francijas un Itālijas valdības apšaubīja nepieciešamību būvēt jaunus karakuģus - un tikai pēc ilgstošiem politiskiem strīdiem izdevās uzsākt šo ļoti veiksmīgo sēriju NATO flotes vajadzībām.
Francijas karakuģa vizītes laikā notiks kopīgas mācības ar Latvijas Jūras spēkiem, ka arī piemiņas pasākumi. Franču karakuģi aktīvi piedalījās Latvijas armijas atbalstīšanā Neatkarības cīņās 1919. gadā pret Bermondta un boļševiku karaspēku.
Krišs Ziverts (teksts, foto)
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir iesprūdusi laikā starp Augstāko padomi un mūsdienām, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem norādīja Valsts prezidents Egils Levits.
Prezidenta ieskatā, CVK ir jānodrošina ar noteiktiem ...
Latvijas vīriešu futbola izlase 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mājas spēles aizvadīs "Skonto" stadionā, trešdien sociālajā vietnē "Twitter" paziņoja Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko.
Mājas spēles Latvijas izlase ...
Komentāri