lv
KxNn6cO4x7qmhiUgpRY6JhtAx0dZhMq719bWuYh7
1187514

15 gados no OCTA līdzekļiem satiksmes drošībā ieguldīti 23,2 miljoni eiro

15 gados no OCTA līdzekļiem satiksmes drošībā ieguldīti 23,2 miljoni eiro

Laika posmā no 2006.gada līdz šim apdrošinātāji satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses pasākumos kopumā ieguldījuši 23,2 miljonus eiro no obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) līdzekļiem, pavēstīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvji.

Arī šajā gadā dažādos satiksmes drošības projektos paredzēts ieguldīt 2,17 miljonus eiro, ko veido OCTA apdrošinātāju veiktie ieskaitījumi Ceļu satiksmes negadījumu novēršanas profilakses fondā.

LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins informē, ka lielākais OCTA apdrošinātāju finansējums satiksmes drošības projektiem tika novirzīts 2019.gadā - 2,21 miljons eiro. Šajā gadā Ceļu satiksmes negadījumu novēršanas profilakses fondā tiks ieskaitīti 2,17 miljoni eiro, kas ir par 26,63% vairāk nekā gadu iepriekš. Tas apliecina, ka OCTA nozare pakāpeniski atgriežas pirmspandēmijas līmenī.

Puse no OCTA polišu atskaitījumiem satiksmes drošības uzlabošanai ik gadu tiek novirzīti Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm. Tāpat finansējums tiek piešķirts citu iestāžu projektiem, kuru mērķis ir paaugstināt satiksmes drošību un sekmēt satiksmes dalībnieku informētības līmeni, piemēram, Ceļu satiksmes drošības direkcijai, LTAB, Latvijas Auto moto biedrībai un citiem.

Abāšins norāda, ka situācija uz valsts autoceļiem uztrauc ne vien autovadītājus, bet arī apdrošinātājus. Lai arī gadu no gada tiek runāts par nepieciešamību samazināt uz ceļiem bojāgājušo un cietušo skaitu, situācija uzlabojas lēni. 2021.gadā reģistrēti 78 nāves gadījumi pēc ceļu satiksmes negadījumiem uz miljonu iedzīvotāju, kas Latviju ierindo trešajā sliktākajā vietā Eiropas Savienībā.

Bojā gājušo skaits palielinājās gan 2020.gadā, gan arī 2021.gadā, lai gan dzīvojām pandēmijas ierobežotajos apstākļos, kad daudziem darbs un citas aktivitātes tika organizētas attālināti, uzsver Abāšins, piebilstot, ka nav mazinājies agresīvo autovadītāju skaits, turklāt pēdējo mēnešu statistika apliecina, ka ceļu satiksmē joprojām piedalās liels skaits šoferu, kas ir apreibinošo vielu ietekmē.

LTAB valdes priekšsēdētājs uzskata, ka finanšu līdzekļu pieaugums ceļu satiksmes negadījumu novēršanas profilakses fondā šogad pret iepriekšējiem gadiem, iespējams, ļaus atbildīgajām iestādēm efektīvāk strādāt pie satiksmes drošības problēmu risināšanas un negadījumos cietušo un bojāgājušo skaita samazināšanas.

Latvijā OCTA sistēma tika ieviesta 1997.gadā. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir "Balta", "Baltijas apdrošināšanas nams", "BTA Baltic Insurance Company", "Compensa Vienna Insurance Group" Latvijas filiālei, "Ergo Insurance" Latvijas filiālei, "Gjensidige" Latvijas filiālei, "If P&C Insurance" Latvijas filiālei, "Swedbank P&C Insurance" Latvijas filiālei un "Balcia Insurance".

Vides politika - svarīgākais 2022 un skats uz 2023
Šī gada podkāsta “Zaļais barometrs” sēriju turpinām ar #19 epizodi “Vides politika – svarīgākais 2022 un skats uz 2023”, kurā runājam par būtiskākajiem notikumiem vides politikā (gan nacionālajā, gan Eiropas līmenī), kā arī par prognozēm nākamajam gada...
S04E193: Ņikita Gorbatko
Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru DIENA PĒC autori izvaicā jaunuzņēmumu pārstāvjus par viņu biznesa idejas rašanos un par ceļu uzņēmējdarbības attīstīšanā. Šajā epizodē tiekamies ar uzņēmumu Adventum Tech, kura galvenais darbības...
Smart-ID uzsācis pēdējos soļus kvalificētā statusa iegūšanai Latvijā

No šodienas Latvijā stājas spēkā grozījumi fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā, kas paredz, ka e-pakalpojumu sniedzējiem savos e-risinājumos ir jāatbalsta arī nacionālos eID rīkus, un "Smart-ID" izstrādātājs "SK ID Solutions" šobrīd st...



Komentāri