lv
1i4E23gOxHdJ59WBIKM2lDZvRuqSCKF0g1CwQ3Os
1105025

Aptauja: saslimšanas gadījumā 10% Latvijas iedzīvotāju izjūt vainas apziņu

Aptauja: saslimšanas gadījumā 10% Latvijas iedzīvotāju izjūt vainas apziņu

Vispārīgas saslimšanas gadījumā 10% Latvijas iedzīvotāju izjūt vainas vai pienākuma apziņu, tāpēc turpina attālinātu darbu vai mācības, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" aptaujas dati.

Visaugstākais rādītājs to iedzīvotāju vidū, kas vispārīgas saslimšanas laikā turpina mācīties vai strādāt, ir 30 līdz 39 gadu vecuma grupā, kur šādu atbildi norādījuši 17% iedzīvotāju. Nedaudz augstāks vainas - pienākuma rādītājs saslimšanas gadījumā ir sieviešu vidū, tāpat mierīgam veseļošanās procesam izteiktāk neļaujas Pierīgas, Rīgas un Latgales iedzīvotāji.

Tikmēr 31% iedzīvotāju vispārīgas saslimšanas gadījumā primāri vajadzīgo iegādājas aptiekā. Katrā no vecuma grupām šādi rīkojas vidēji trešdaļa respondentu, bet visvairāk - 36% - tādu ir 50 līdz 59 gadu vecumā.

Latgales iedzīvotāji visbiežāk - 38% norādījuši, ka iegādājas visu nepieciešamo aptiekā, kad saslimst, turpinot veseļoties mājās, tā rīkojas arī 34% Rīgas un 32% Zemgales iedzīvotāju. Turklāt visvairāk šādi rīkojas saslimušie vecumā no 50 līdz 59 gadiem - 36%, kā arī 33% vecumā no 30 līdz 39 gadiem un 30% seniori no 60 līdz 74 gadiem.

24% aptaujā teikuši, ka viņiem mājās ir medikamentu rezerve, viņi sāk tos lietot un veseļojas mājās. Vēl 11% apstiprinājuši, ka viņiem ir medikamentu rezerve, viņi tos sāk lietot, bet rīcība ir pretēja - šie respondenti dodas tālāk savās gaitās - strādāt, mācīties, piedalīties dažādos pasākumos un tamlīdzīgi. Starp tiem, kuriem mājās ir medikamenti un viņi paliek mājās, visvairāk - trešdaļa aptaujāto - ir jaunākajā grupā, kuri ir 18 līdz 29 gadu vecumā, kā arī aptuveni tikpat Pierīgā dzīvojošie.

Savukārt 22% aptaujātajiem aizvadītā gada laikā nav bijusi vispārīga saslimšana, un šādu iedzīvotāju visvairāk ir Vidzemē - aptuveni trešdaļa no šajā reģionā dzīvojošajiem, pa 26% Zemgalē un Kurzemē, Pierīgā šādā veidā nav slimojuši 23%, bet acīmredzami augstāka saslimšana bijusi Rīgā un Latgalē, kur tikai 19% apstiprinājuši, ka aizvadītā gada laikā viņiem nav bijusi vispārīga saslimšana. Aptuveni vienādi rādītāji šajā jautājumā ir sieviešu un vīriešu vidū, un, analizējot aptaujas datus pa vecuma grupām, vidēji katrs piektais nav piedzīvojis vispārīgu saslimšanu.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja "Mēness aptieka" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" 2022.gada decembrī veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Mērs: situācija Jēkabpilī ir normalizējusies, bet joprojām ir smaga un bīstama

Situācija Jēkabpilī ir normalizējusies, bet tā joprojām ir smaga un bīstama, komentējot plūdu norisi pilsētā, preses konferencē pēc Krīzes vadības padomes sēdes sacīja Jēkabpils novada mērs Raivis Ragainis (LZP).

Viņš savā uzrunā pauda pateicību visiem ...

Deputāti jaunnedēļ spriedīs par valsts rīcības plānu sporta politikā

Nākamajā nedēļā notiks Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde, kurā plānots spriest par valsts rīcības plānu sporta politikā.

Tāpat sēdes darba kārtībā ietverts jautājums par apakškomisijas darba prioritātēm 14.Sae...

Kariņš: nav nepieciešamības Jēkabpilī izsludināt ārkārtējo situāciju

Patlaban nav nevienas nepieciešamības Jēkabpilī plūdu dēļ izsludināt ārkārtējo situāciju, svētdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sēdes laikā secināts, ka Latvijas likumi un procedūras rīcībām šādos ga...



Komentāri