lv
FhtpLmeeUjnYEcyq44EOZRBtZIRwhnDTwh5hfknA
1025786

Izgāžas pirmais mēģinājums nogādāt orbītā no Lielbritānijas palaistus satelītus

Izgāžas pirmais mēģinājums nogādāt orbītā no Lielbritānijas palaistus satelītus
Biļetes uz šo pasākumu esot izpārdotas ātrāk nekā uz populāro Glastonberijas mūzikas festivālu, apgalvojuši Apvienotās Karalistes kosmosa aģentūras pārstāvji. Pa spīti drēgnajam laikam un lietusgāzēm kosmosa izpētes fani pulcējās Kornvolas kosmodromā, lai piedzīvotu vēsturisko notikumu. Šīs raķetes startam bija jākļūst par pirmo no Lielbritānijas teritorijas, ar kuru mākslīgie pavadoņi nogādāti Zemes orbītā. Taču pēc divdesmit minūtēm bija skaidrs – krava orbītu nesasniegs, un pirmais mēģinājums beidzies ar deviņu satelītu zaudēšanu, raksta "Space.com".
Daudzi eksperti Krievijas sabrukumu vērtē kā ticamu scenāriju
Gandrīz puse no 167 aptaujātiem starptautiskās politikas un ekonomikas ekspertiem atzinuši par ticamu scenāriju, ka tuvāko desmit gadu laikā Krievija var sadalīties atsevišķos neatkarīgos apgabalos vai kļūt par "neizdevušos valsti", kurā valsts institū...
Jāņa Akuratera muzejā atzīmēs rakstnieka 147. jubileju
2023. gadu Jāņa Akuratera muzejs iesāks ar Jāņa Akuratera jubilejas svinībām – 13. janvārī plkst. 18.00 atzīmējot rakstnieka 147. dzimšanas dienu ar vakarēšanu muzejā "Seno laiku stāsti", informēja muzeja pārstāvji.
Uz Kijivu dodas 10 «Rīgas satiksmes» dāvinātie autobusi ar humāno palīdzību Ukrainai
Otrdienas, 10. janvāra, rītā ceļu no Rīgas uz Ukrainu sākuši 10 SIA “Rīgas satiksme” autobusi, ko Rīgas dome decembrī lēma dāvināt Kijivas pilsētai, informēja Rīgas dome.


Komentāri